Jak sprawdzić instalację wodno-kanalizacyjną podczas odbioru mieszkania

Odbiór mieszkania a instalacja wodno-kanalizacyjna | zadzwoń 886 070 575

zdjęcie do Sprawdzenie instalacji⭐ wodno-kanalizacyjnej ⭐podczas odbioru potrafi sprawić trudności. Dowiedz się dlaczego warto w tym celu poprosić ⭐profesjonalistę.

Sprawdzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej podczas odbioru technicznego potrafi sprawić wiele trudności. Dowiedz się dlaczego warto w tym celu zaufać profesjonaliście.

Odbiór instalacji w mieszkaniu deweloperskim jest dość trudny, ponieważ prawda jest taka, że nie każdy potrafi czytać projekt instalacji, nie rozumie, w jaki sposób go prawidłowo sprawdzić, co jest ważne i jak to ocenić. Większość rur rozprowadzona jest tak, że nie są widoczne. Warto w takiej sytuacji skorzystać z podpowiedzi fachowca z Odbiór.pl, ponieważ prawda jest taka, że każda poprawka w instalacji wiąże się z dużymi kosztami.

Instalacja wodna – na co warto zwrócić uwagę?

Woda zimna i ciepła powinna być rozprowadzona rurami do miejsc, z których inwestor będzie korzystał. Najczęściej są to stałe lokalizacje takie jak kuchnia, łazienka, pralnia, a dokładniej zawór przy spłucze klozetowej, bidecie, zlewozmywaku, zmywarce i pralce oraz miejsce podłączenia baterii umywalkowej, prysznicowej lub wannowej (montowanych z pominięciem zaworu odcinającego).

Zbyt nisko zamocowany stelaż podtynkowy
Inną kwestię stanowi zagadnienie związane z zimną wodą na taras, która najczęściej służy do podlewania ogrodu. Dla tego rozwiązania najistotniejsze jest to, by rura z zimną wodą została poprowadzona przez ścianę zewnętrzną ze spadkiem umożliwiającym jej odwodnienie na okres zimowy i posiadała po stronie mieszkania specjalny zawór odcinający z kurkiem spustowym oraz podlicznik wody ogrodowej zaś na elewacji była zakończona zaworem czerpalnym ze złączką do węża ogrodowego. Rozwiązania, jakie stosuje się dziś najczęściej to rury, które wykonane są z tworzywa sztucznego, dlatego powinny być one poprowadzone w specjalnych otulinach i zakończone korkiem, najlepiej stalowym, choć najczęściej spotyka się plastikowe zwieńczenia, o małej trwałości. Jeśli zamierzamy robić zmiany i sprzęty podłączać trochę inaczej, musimy pamiętać o wymianie korka plastikowego na stalowy. Przewody można przenieść w inne miejsce, ale w sposób przemyślany.

Instalacja kanalizacyjna – na co warto zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o kanalizację, warto zwrócić uwagę na to, czy podejścia kanalizacyjnie zostały poprawnie wyprowadzone, chodzi zarówno o odpowiedniej wysokość, jak i o lokalizację. Nieodpowiednio usytuowane podejście kanalizacyjne skutkować może zbieraniem się nieczystości i prowadzeniem do zapchania w trakcie użytkowania. Można wyprowadzenie kanalizacji modyfikować po odbiorze, ale warto pamiętać o tym, że podejścia pod miski klozetowe mają największą średnice, dlatego w przypadku niewielkiej łazienki zmiana położenia sedesu nie zawsze jest opłacalna. Łatwiej zmienić położenie pozostałych urządzeń, gdyż rurę o malej średnicy łatwiej ukryć w ścianie lub zabudować.

Odbiór mieszkania instalacja wodno-kanalizacyjna

Najważniejsze, na co należy zwrócić uwagę, to sprawdzenie, czy wszystkie otwory rur kanalizacyjnych nie zostały zamaskowane w trakcie prac innych fachowców. Bardzo często zdarza się, że kładąc tynk fachowcy zasłaniają nieumyślnie otwory kanalizacyjne. Dokumentacja instalacji jest niezbędna w trakcie odbioru przez inżyniera Odbiór.pl, który na miejscu skonfrontuje projekt z rzeczywistością.


Oceń artykuł:

Odbiór mieszkania a instalacja wodno-kanalizacyjna | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 30 opinii.
Potrzebujesz odbioru technicznego? ZAREZERWUJ ODBIÓR!

JESTEŚMY CERTYFIKOWANI PRZEZ:

inzynier odbior mieszkania w warszawie
inzynier odbior mieszkania w warszawie

O odbiorach mieszkań i domów

Usługi odbioru mieszkań i domów - dowiedz się więcej

odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Odbiór mieszkania

Podczas odbioru mieszkania weryfikujemy m.in. stan ścian, kąty, wilgotności oraz piony i poziomy. Wszystkie usterki wpisujemy do protokołu odbioru.

ZAREZERWUJ ODBIÓR
odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Odbiór domu

W ramach odbioru domu sprawdzamy m.in. także poddasze, schody, bramę garażową i zagospodarowanie terenu.

ZAREZERWUJ ODBIÓR
odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Termowizja

Przy pomocy kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie zweryfikować m.in. szczelność okien. Jesteśmy wyposażeni w kamery marki Flir.

ZAREZERWUJ ODBIÓR

Znamy normy i przepisy

Sprawdzamy zgodność mieszkania z licznymi normami

PN-ISO 9836:2015
Norma budowlana
Właściwości użytkowe w budownictwie. Określanie wskaźników powierzchniowych i kubaturowych.
PN-B-10110:2005
Norma budowlana
Tynki gipsowe wykonywane mechanicznie. Zasady i wymagania techniczne.
PN-EN ISO 8501-1
Norma budowlana
Wzrokowa ocena czystości powierzchni. Stropy.
PN-70/B-10101
Norma budowlana
Roboty tynkowe. Tynki zwykłe. Wymagania i badania przy odbiorze.
PN-75/B-10121
Norma budowlana
Okładziny z płytek ceramicznych.
PN-B-11206:1996
Norma budowlana
Materiały kamienne. Elementy kamienne. Podokienniki wewnętrzne
PN-EN 1279-1:2018-08
Norma budowlana
Szkło w budownictwie, szyby zespolone. Wymagania ogólne i jakość wizualna.
PN-88/B-10085
Norma budowlana
Stolarka budowlana. Okna i drzwi.