Jak bezpiecznie podpisac umowę przedwstępną

Podpisanie umowy przedwstępnej | zadzwoń 886 070 575

Potrzebujesz pomocy prawnika od nieruchomości?

zdjęcie do Chcesz dowiedzieć się, jak bezpiecznie podpisać umowę przedwstępną? Co powinna zawierać umowa przedwstępna? W artykule poznasz odpowiedź.

Data publikacji: 2021-09-11 (aktualizacja:2022-04-07)

W poniższym artykule wyjaśniamy, jak bezpiecznie podpisać umowę przedwstępną.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że umowa przedwstępna zawierana jest przed podpisaniem aktu notarialnego, który przenosi własność nieruchomości. Przeważnie wspomniany rodzaj umowy jest stosowany, gdy dana osoba będzie chciała zarezerwować sobie mieszkanie na czas załatwiania formalności związanych z kredytem hipotecznym. Kupno nieruchomości jest bowiem znacznie bardziej skomplikowanym procesem, niż mogłoby się wydawać.

Co dokładnie powinna zawierać umowa przedwstępna?

Warto wiedzieć, że prawidłowe sformułowanie zapisów omawianej umowy przedwstępnej będzie miało bardzo istotne znaczenie, ponieważ w przyszłości obydwie strony będą mogły dzięki temu dochodzić ewentualnych roszczeń. Rekomendowane jest zatem, by umowa zawierała cenę nieruchomości, określała podmiot umowy sprzedaży, a także jej strony. Należy mieć świadomość, że ze względu na Zasadę Swobody Umów obie strony mają możliwość dowolnego kształtowania pozostałych postanowień umowy przedwstępnej. Oczywiście nie można zapomnieć, aby wszystko było zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zasady nie mogą w żaden sposób sprzeciwiać się regułom współżycia społecznego.

Forma umowy przedwstępnej

Umowę przedwstępną możemy zawrzeć w zwykłej formie pisemnej lub w formie aktu notarialnego. Umowa przedwstępna, jak każda inna umowa jest pewnym zobowiązaniem obu stron, które powinny dotrzymać swoich zobowiązań.

Jednakże zdarzają się różne sytuacje i istnieją możliwości odstąpienia od umowy przedwstępnej, choć skutki mogą być różne w zależności od wybranej formy zawarcia umowy. Zawierając zwykłą umowę pisemną, jedna ze stron może żądać jedynie odszkodowania za niedotrzymanie umowy. W przypadku aktu notarialnego, możliwości egzekwowania postanowień umownych są większe, gdyż możemy skorzystać z pomocy sądu, ale musimy zdawać sobie sprawę, że ta forma umowy będzie droższa. Jeśli zdecydujemy się na akt notarialny, to pomimo większego zabezpieczenia interesu stron, będziemy musieli uiścić opłatę za pracę notariusza.

Umowa przedwstępna z deweloperem zaliczka

Kiedy zawieramy umowę przedwstępną, korzystamy z zabezpieczenia umowy w postaci zaliczki lub zadatku. Zaliczka wchodzi w skład ceny nieruchomości i jest zwrotna w niezmienionej ilości w przypadku niedotrzymania zapisów zawartych w umowie przedwstępnej. Wysokość zaliczki jest ustalana przez strony transakcji i może być równa cenie nieruchomości. Lepiej jednak, aby zaliczka była niezbyt wysoka, aby resztę pieniędzy wpłacić dopiero po uzyskaniu przez dewelopera pozwolenia na użytkowanie mieszkania. Jeśli nie odpowiada nam zaliczka, jako forma zabezpieczenia, to możemy skorzystać z alternatywnej opcji, jaką jest zadatek.

O czym jeszcze należy pamiętać przy podpisywaniu umowy przedwstępnej?

Umowa nie może obligować stron zapisem, który jest niemożliwy do spełnienia w rzeczywistości. Zalecane jest, by umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania wskazywała na postanowienia umowy przyrzeczonej (ostatecznej), która będzie podpisywana w formie aktu notarialnego. Warto zawrzeć w niej dane na temat mieszkania (stan zabudowy, adres, jego położenie, cenę, powierzchnię). Nie można zapomnieć uwzględnić danych osobowych stron transakcji (imiona i nazwiska, numery dowodów osobistych, adresy czy daty urodzenia). Bardzo istotne znaczenie będzie miało także wskazanie terminu zawarcia umowy przyrzeczonej. Godny uwagi jest fakt, że przepisy Kodeksu cywilnego nie wymagają wspomnianego aspektu.

Ponadto świetnym rozwiązaniem dla bezpieczeństwa stron będzie uwzględnienie w umowie przedwstępnej precyzyjnego terminu podpisania ostatecznej umowy. Rekomendowane jest również unikanie niejasnych sformułowań. Warto podać datę graniczną, do której musi być umowa przyrzeczona.


Oceń artykuł:

Średnia 4.8/5 na podstawie 6 opinii.

Potrzebujesz pomocy prawnika od nieruchomości?

Jesteśmy certyfikowani przez:

inzynier odbior mieszkania w warszawie
inzynier odbior mieszkania w warszawie

Nasze usługi

Usługi odbioru mieszkania oraz inne usługi audytów technicznych nieruchomości - dowiedz się więcej

odbiory mieszkań Strona główna od dewelopera w mieście Strona główna

Odbiór mieszkania od dewelopera

Podczas odbioru mieszkania weryfikujemy m.in. stan ścian, kąty, wilgotności oraz piony i poziomy. Przy odbiorze korzystamy ze zgodnych z normami narzędzi pomiarowych, m.in. z lasera krzyżowego i wilgotnościomierza. Wszystkie usterki wpisujemy do protokołu odbioru. Deweloperzy naprawiają wskazane przez nas wady, a średni koszt usunięcia takich wad to zwykle kilka tysięcy złotych. Możemy także sporządzić szczegółową dokumentację fotograficzną usterek.

odbiory mieszkań Strona główna od dewelopera w mieście Strona główna

Przegląd techniczny mieszkania na rynku wtórnym

Podczas przeglądu mieszkania weryfikujemy m.in. szczelność okien, zacieki i zawilgocenia, metraż oraz instalacje nadające się do wymiany. Możemy także sporządzić szacunkową wycenę kosztów remontu nieruchomości. Nasze raporty z przeglądu mieszkań umożliwiają negocjację ceny ze sprzedawcą oraz pozwalają na rezygnację z kupna nieruchomości, która na pozór jest w dobrym stanie, ale w rzeczywistości wiąże się z koniecznością dokonania kosztownych remontów.

odbiory mieszkań Strona główna od dewelopera w mieście Strona główna

Odbiór domu od dewelopera

W ramach odbioru domu sprawdzamy także m.in. poddasze, schody, bramę garażową i zagospodarowanie terenu. Przy odbiorze domu korzystamy z narzędzi pomiarowych, m.in. z lasera krzyżowego orazz kamery termowizyjnej. Usterki wpisujemy do protokołu udostępnionego nam przez dewelopera. Możemy także sporządzić szczegółową dokumentację fotograficzną usterek.

odbiory mieszkań Strona główna od dewelopera w mieście Strona główna

Przegląd techniczny domu na rynku wtórnym

W ramach przeglądu domu na rynku wtórnym sprawdzamy także m.in. poddasze (np. pod kątem bytowania tam zwierząt takich jak kuny), schody, bramę garażową i zagospodarowanie terenu, szczelność okien, a także niewidoczne gołym okiem zacieki oraz zawilgocenia. Podobnie, jak w przypadku mieszkania przygotowujemy raport zawierający ocenę stanu technicznego domu. Możemy też oszacować koszty remontu domu.

odbiory mieszkań Strona główna od dewelopera w mieście Strona główna

Badanie termowizyjne

Przy pomocy kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie zweryfikować m.in. szczelność okien. Jesteśmy wyposażeni w kamery marki Flir, którymi wypatrujemy tzw. mostki termiczne. Przy pomocy kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie wychwycić także niewidoczne gołym okiem ogniska korozji biologicznej (np. grzyba), zacieki oraz zawilgocenia w ścianach nieruchomości.

odbiory mieszkań Strona główna od dewelopera w mieście Strona główna

Sprawdzenie ekipy wykończeniowej

Nasza firma jest w stanie sprawdzić remont/wykończenie wykonane w mieszkaniu lub w domu przez firmę wykończeniową/ekipę remontową. Dotyczy to zarówno remontów na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Każdy remont wiąże się z niedoróbkami, a nasi inżynierowie są w stanie odebrać taki remont i wskazać ekipie elementy wymagające poprawy.


Znamy normy i przepisy

Sprawdzamy zgodność mieszkania z licznymi normami

PN-ISO 9836:2015
Norma budowlana
Właściwości użytkowe w budownictwie. Określanie wskaźników powierzchniowych i kubaturowych.
PN-B-10110:2005
Norma budowlana
Tynki gipsowe wykonywane mechanicznie. Zasady i wymagania techniczne.
PN-EN ISO 8501-1
Norma budowlana
Wzrokowa ocena czystości powierzchni. Stropy.
PN-70/B-10101
Norma budowlana
Roboty tynkowe. Tynki zwykłe. Wymagania i badania przy odbiorze.
PN-75/B-10121
Norma budowlana
Okładziny z płytek ceramicznych.
PN-B-11206:1996
Norma budowlana
Materiały kamienne. Elementy kamienne.
Podokienniki wewnętrzne
PN-EN 1279-1:2018-08
Norma budowlana
Szkło w budownictwie, szyby zespolone.
Wymagania ogólne i jakość wizualna.
PN-88/B-10085
Norma budowlana
Stolarka budowlana. Okna i drzwi.

Baza wiedzy

Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera - formalności Odbiór mieszkania i umowa przeniesienia własności Pozwolenie na użytkowanie budynku a odbiór techniczny Jak sprawdzić prąd podczas odbioru mieszkania Czy piwnica wlicza się w metraż mieszkania Koszt związany z odbiorem mieszkania Czym jest inwentaryzacja powykonawcza domu? Co zrobić, gdy podczas odbioru mieszkania lub domu widać zawilgocenia i grzyb Inspektor podczas odbioru mieszkania Zakup mieszkania z rynku wtórnego - kiedy przekazać klucze Czy warto przed kupnem wykonać inspekcję domu Kiedy dokładnie po odbiorze mieszkania lub domu podpisać akt notarialny Tynki - normy 2022 Jaka jest cena ekspertyzy budowlanej Tynku cementowo-wapienne a odbiór mieszkania Ściany w mieszkaniu - jakie są normy zawilgocenia Jak przepisać licznik po kupnie nieruchomości Odbiory mieszkań a przekazanie kluczy - różnice Ekspertyza techniczna dotycząca mieszkania Dopuszczalne wymiary miejsca postojowego Części wspólne - jak wygląda kwestia rękojmi Odpowiedzialność dewelopera za wady ukryte Zakup domu na rynku wtórnym Plusy i minusy kupna domu od osoby prywatnej Czy warto wykonać odbiór mieszkania na rynku wtórnym Odchyłki podczas odbioru mieszkania i domu Ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu deweloperskim Zatajenie informacji przy sprzedaży nieruchomości Kupno mieszkania lub domu najważniejsze informacje Co zrobić podczas odbioru, gdy wadą są porysowane okna Audyt remontowy Ocena techniczna wykonanych robót budowlanych Stan techniczny domu przy zakupie Rodzaje stanu deweloperskiego domu Weryfikacja remontu i wykończenia mieszkania Pomoc przy odbiorze mieszkania Ile kosztuje odbiór domu Najlepsi deweloperzy Warszawa Ranking deweloperów Czym jest PN-ISO 9836:1997 Wzór protokołu odbioru instalacji elektrycznej Jak powinien wyglądać protokół zdawczo-odbiorczy sprzedaży mieszkania Zakup nieruchomości na firmę czy prywatnie? Umowa deweloperska a umowa sprzedaży Ranking deweloperów Wrocław Ranking deweloperów Warszawa Zakup mieszkania a ekspektatywa Jakie są normy techniczne podczas odbioru mieszkania Jak dobrze kupić mieszkanie lub dom Sprzęt niezbędny podczas odbioru mieszkania Co zrobić, gdy remont został źle wykonany Jak sprawdzić ekipę remontową Stan techniczny grzejników Na co zwrócić uwagę podczas odbioru domu od dewelopera Metraż przy zakupie mieszkania lub domu Formalności po zakupie domu Formalności po zakupie mieszkania z rynku wtórnego Ile bierze notariusz za kupno mieszkania Inwestor a deweloper Jak sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego Kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek Podatek od zakupu mieszkania od dewelopera Wilgotność ścian norma Condohotel opinie Deweloperzy trójmiasto ranking Flipowanie mieszkań - podatki Jak załatwić upoważnienie do odbioru mieszkania lub domu O co pytać podczas kupna mieszkania na rynku wtórnym Rzeczoznawca podczas odbioru mieszkania Co można zrobić przed odbiorem technicznym Przepisy dotyczące balustrad Czy badanie termowizyjne w domu to dobry pomysł O co pytać przy kupnie domu? Odbiór techniczny domu od dewelopera Opinie o deweloperach Rzeczoznawca budowlany cennik Jak pozbyć się odchodów kuny domowej? Kupno domu krok po kroku Co warto sprawdzić podczas odbioru instalacji wodno-kanalizacyjnej Formalności po zakupie mieszkania urząd miasta Opóźnienie odbioru a kara dla dewelopera Odbiór mieszkania od najemcy Firma remontowa nie wywiązała się z umowy Odbiór mieszkania i domu od dewelopera Warszawa opinie Odbiór mieszkania i domu od dewelopera Kraków opinie Odbiór mieszkania i domu od dewelopera Wrocław opinie Odbiór mieszkania i domu od dewelopera Łódź opinie Odbiór mieszkania i domu od dewelopera Katowice opinie Odbiór mieszkania i domu od dewelopera Poznań opinie Odbiór mieszkania i domu od dewelopera Gdańsk opinie Odbiór mieszkania i domu od dewelopera Szczecin opinie Stan instalacji podczas odbioru mieszkania lub domu Kupno mieszkania od dewelopera - jakie zadać pytania Normy budowlane podczas odbioru mieszkania Jaka jest cena badania termowizyjnego Normy odbioru posadzek Czy warto sprawdzić dom przed kupnem Negocjacja ceny domu Wady ukryte zakupionego domu Wezwanie do usunięcia wad przez dewelopera Mieszkanie na raty od dewelopera Co trzeba sprawdzić podczas kupna starego domu Czy na zakup domu od dewelopera przysługuje gwarancja Gdzie odnotować zmiany w metrażu kupionego mieszkania Wady podczas odbioru mieszkania lub domu Pułapki przy zakupie mieszkania na rynku wtórnym Doradca przy zakupie mieszkania Odbiór mieszkania lub domu z fachowcem Jak sprawdzić instalacje podczas odbioru mieszkania Kupno mieszkania od komornika Czy można ominąć umowę deweloperską Podatek od kupna domu Prospekt informacyjny – co warto wiedzieć Koszt aktu przeniesienia własności Sprzedaż nieruchomości - wyłączenie rękojmi Najwięksi deweloperzy w Polsce Jak odebrać garaż? Jak odnieść się do metrażu podczas odbioru mieszkania Ile trwa średnio odbiór mieszkania Kupno mieszkania od dewelopera - co warto wiedzieć Lista referencyjna podczas odbioru mieszkania Odbiór mieszkania a dokumenty od dewelopera Jak wykonać pomiar wilgotności wylewki przy odbiorze mieszkania lub domu Kupno domu - czy warto go wcześniej sprawdzić Stan techniczny mieszkania przy zakupie Sprawdzenie wymiarów działki Jak bezpiecznie podpisac umowę przedwstępną Sprzedaż mieszkania - sporządzenie protokołu Unikanie podatku od kupna nieruchomosci Czy warto zlecić odbiór mieszkania firmie Kupno domu od dewelopera a dokumenty Czy istnieje norma dotycząca porysowanego okna Jakie są standardy - kąty ścian Ekspertyza techniczna mieszkania Kupno domu w stanie surowym - co warto sprawdzić Ile czasu trwa odbiór mieszkania lub domu Na co zwrócić uwagę podczas odbioru mieszkania od dewelopera? Kupno mieszkania z doradcą prawnym, czy warto? Sprawdzenie umowy deweloperskiej z prawnikiem Cena odbioru mieszkania od dewelopera Co warto sprawdzić przy zakupie domu - rynek pierwotny Co sprawdzić przy zakupie domu - rynek wtórny Co sprawdzić przy zakupie działki Sprawdzenie działki z fachowcem Sprawdzenie dewelopera przed kupnem mieszkania Pełnomocnik podczas odbioru mieszkania Badanie termowizyjne mieszkania Jaki jest koszt odbioru mieszkania? Odbiór mieszkania - podstawowe informacje Kiedy można wykonać odbiór mieszkania Przegląd techniczny w starym domu Odbiór mieszkania - regulacje dotyczące czynszu Czy ustawa deweloperska pomaga podczas odbioru mieszkania? Odbiór domu - co warto wiedzieć Fachowa pomoc podczas odbioru mieszkania Czy warto sprawdzić stan techniczny budynku Kamera termowizyjna podczas odbioru mieszkania Inspekcja domu przed kupnem Białystok | 886 070 575 Inspekcja domu przed kupnem Bydgoszcz | 886 070 575 Inspekcja domu przed kupnem Gdańsk | 886 070 575 Inspekcja domu przed kupnem Katowice | 886 070 575 Inspekcja domu przed kupnem Kraków | 886 070 575 Inspekcja domu przed kupnem Łódź | 886 070 575 Inspekcja domu przed kupnem Lublin | 886 070 575 Inspekcja domu przed kupnem Olsztyn | 886 070 575 Inspekcja domu przed kupnem Opole | 886 070 575 Inspekcja domu przed kupnem Poznań | 886 070 575 Inspekcja domu przed kupnem Rzeszów | 886 070 575 Inspekcja domu przed kupnem Szczecin | 886 070 575 Inspekcja domu przed kupnem Toruń | 886 070 575 Inspekcja domu przed kupnem Warszawa | 886 070 575 Inspekcja domu przed kupnem Wroclaw | 886 070 575 Inspekcja domu przed kupnem Zielona Góra | 886 070 575 Co trzeba przygotować, by podpisać umowę o dostawie prądu Przepisy dotyczące garażu podziemnego Odbiór domu od dewelopera Białystok | 886 070 575 Odbiór domu od dewelopera Bydgoszcz | 886 070 575 Odbiór domu od dewelopera Gdańsk | 886 070 575 Odbiór domu od dewelopera Katowice | 886 070 575 Odbiór domu od dewelopera Kielce | 886 070 575 Odbiór domu od dewelopera Kraków | 886 070 575 Odbiór domu od dewelopera Łódź | 886 070 575 Odbiór domu od dewelopera Lublin | 886 070 575 Odbiór domu od dewelopera Olsztyn | 886 070 575 Odbiór domu od dewelopera Opole | 886 070 575 Odbiór domu od dewelopera Poznań | 886 070 575 Odbiór domu od dewelopera Rzeszów | 886 070 575 Odbiór domu od dewelopera Szczecin | 886 070 575 Odbiór domu od dewelopera Toruń | 886 070 575 Odbiór domu od dewelopera Warszawa | 886 070 575 Odbiór domu od dewelopera Wrocław | 886 070 575 Odbiór domu od dewelopera Zielona Góra | 886 070 575

Miasta

Odbiór mieszkania od dewelopera Bydgoszcz, odbiory mieszkań Odbiór mieszkania od dewelopera Szczecin, odbiory mieszkań Odbiór mieszkania od dewelopera Koszalin, odbiory mieszkań i domów Odbiór mieszkania od dewelopera Sosnowiec, odbiory mieszkań i domów Odbiór mieszkania od dewelopera Radom, odbiory mieszkań i domów Odbiór mieszkania od dewelopera Gliwice, odbiory mieszkań i domów Odbiór mieszkania od dewelopera Tarnów, odbiory mieszkań i domów Odbiór mieszkania od dewelopera Elbląg, odbiory mieszkań i domów Odbiór mieszkania od dewelopera Warszawa, odbiory mieszkań Odbiór mieszkania od dewelopera Gdańsk, Gdynia, Sopot, odbiory mieszkań Odbiór mieszkania od dewelopera Kielce, odbiory mieszkań Odbiór mieszkania od dewelopera Toruń, odbiory mieszkań Odbiór mieszkania od dewelopera Lublin, odbiory mieszkań Odbiór mieszkania od dewelopera Kraków, odbiory mieszkań Odbiór mieszkania od dewelopera Wrocław, odbiory mieszkań Odbiór mieszkania od dewelopera Opole, odbiory mieszkań Odbiór mieszkania od dewelopera w Katowicach, Zabrzu i innych miastach Śląska Odbiór mieszkania od dewelopera Poznań, odbiory mieszkań Odbiór mieszkania od dewelopera Zielona Góra, odbiory mieszkań Odbiór mieszkania od dewelopera Olsztyn, odbiory mieszkań Odbiór mieszkania od dewelopera Łódź, odbiory mieszkań Odbiór mieszkania od dewelopera Białystok, odbiory mieszkań Odbiór mieszkania od dewelopera Rzeszów, odbiory mieszkań ODBIORY MIESZKAŃ KOŚCIERZYNA ODBIORY MIESZKAŃ GUBIN ODBIORY MIESZKAŃ MILICZ ODBIORY MIESZKAŃ LUBIN ODBIORY MIESZKAŃ ŚRODA WIELKOPOLSKA ODBIORY MIESZKAŃ DĘBICA ODBIORY MIESZKAŃ KLUCZBORK ODBIORY MIESZKAŃ WĘGORZEWO ODBIORY MIESZKAŃ KORONOWO ODBIORY MIESZKAŃ ORZESZE ODBIORY MIESZKAŃ MIĘDZYRZECZ ODBIORY MIESZKAŃ ZGORZELEC ODBIORY MIESZKAŃ BEŁCHATÓW ODBIORY MIESZKAŃ BRANIEWO ODBIORY MIESZKAŃ OSTROŁĘKA ODBIORY MIESZKAŃ KĘTY ODBIORY MIESZKAŃ LĘDZINY ODBIORY MIESZKAŃ PŁOŃSK ODBIORY MIESZKAŃ KOŃSKIE ODBIORY MIESZKAŃ ŚRODA SLĄSKA ODBIORY MIESZKAŃ GÓRA KALWARIA ODBIORY MIESZKAŃ BIELAWA ODBIORY MIESZKAŃ CZĘSTOCHOWA ODBIORY MIESZKAŃ RYPIN ODBIORY MIESZKAŃ ZDUŃSKA-WOLA ODBIORY MIESZKAŃ PIOTRKÓW TRYBUNALSKI ODBIORY MIESZKAŃ ZAMOŚĆ ODBIORY MIESZKAŃ GNIEZNO ODBIORY MIESZKAŃ ZŁOCIENIEC ODBIORY MIESZKAŃ LĘBORK ODBIORY MIESZKAŃ KROTOSZYN ODBIORY MIESZKAŃ CIESZYN ODBIORY MIESZKAŃ ALEKSANDRÓW KUJAWSKI ODBIORY MIESZKAŃ ZGIERZ ODBIORY MIESZKAŃ WIELUŃ ODBIORY MIESZKAŃ GŁOWNO Odbiór mieszkania od dewelopera ODBIORY MIESZKAŃ NOWOGARD ODBIORY MIESZKAŃ SZCZYTNO ODBIORY MIESZKAŃ OŻARÓW MAZOWIECKI ODBIORY MIESZKAŃ WĘGRÓW ODBIORY MIESZKAŃ PRAGA-POŁUDNIE ODBIORY MIESZKAŃ GNIEZNO ODBIORY MIESZKAŃ MYŚLIBÓRZ ODBIORY MIESZKAŃ KARCZEW ODBIORY MIESZKAŃ BRZEGU ODBIORY MIESZKAŃ ŚREM ODBIORY MIESZKAŃ BYTÓW ODBIORY MIESZKAŃ ŻYRARDÓW ODBIORY MIESZKAŃ BIERUŃ ODBIORY MIESZKAŃ KĘDZIERZYN-KOŹLE ODBIORY MIESZKAŃ OPOCZNO ODBIORY MIESZKAŃ BOGATYNIA ODBIORY MIESZKAŃ NIDZICA ODBIORY MIESZKAŃ PRZASNYSZ ODBIORY MIESZKAŃ KĘTRZYN ODBIORY MIESZKAŃ OLEŚNICA ODBIORY MIESZKAŃ SUWAŁKI ODBIORY MIESZKAŃ BIELSKO-BIAŁA ODBIORY MIESZKAŃ WSCHOWA ODBIORY MIESZKAŃ SOKÓŁKA ODBIORY MIESZKAŃ CIECHOCINEK ODBIORY MIESZKAŃ SANOK ODBIORY MIESZKAŃ MOSINA ODBIORY MIESZKAŃ CHOJNICA ODBIORY MIESZKAŃ DREZDENKO ODBIORY MIESZKAŃ CHEŁMNO ODBIORY MIESZKAŃ SZTUM ODBIORY MIESZKAŃ BIELSK PODLASKI ODBIORY MIESZKAŃ RAWICZ ODBIORY MIESZKAŃ ŻAGAŃ ODBIORY MIESZKAŃ KAMIENNA GÓRA ODBIORY MIESZKAŃ BRODNICA ODBIORY MIESZKAŃ RADOMSKO ODBIORY MIESZKAŃ DĄBROWA TARNOWSKA ODBIORY MIESZKAŃ OŁAWA ODBIORY MIESZKAŃ KROSNO ODBIORY MIESZKAŃ LUBAŃ ODBIORY MIESZKAŃ WOŁOMIN ODBIORY MIESZKAŃ CHEŁMEK ODBIORY MIESZKAŃ USTROŃ ODBIORY MIESZKAŃ KOBYŁKA ODBIORY MIESZKAŃ SULĘCIN ODBIORY MIESZKAŃ CZECHOWICE-DZIEDZICE ODBIORY MIESZKAŃ LUBACZÓW ODBIORY MIESZKAŃ PSZÓW ODBIORY MIESZKAŃ SŁUPCA ODBIORY MIESZKAŃ KOŁOBRZEG ODBIORY MIESZKAŃ WAŁCZ ODBIORY MIESZKAŃ BĘDZIN ODBIORY MIESZKAŃ WASILKÓW ODBIORY MIESZKAŃ GOSTYŃ ODBIORY MIESZKAŃ ŚWIEBODZICE ODBIORY MIESZKAŃ POLKOWICE ODBIORY MIESZKAŃ SOCHACZEW ODBIÓR DOMU OD DEWELOPERA ODBIORY MIESZKAŃ MORĄG ODBIORY MIESZKAŃ ŁĘCZYCA ODBIORY MIESZKAŃ SANDOMIERZ ODBIORY MIESZKAŃ LEGNICA ODBIORY MIESZKAŃ PRZEMYŚL ODBIORY MIESZKAŃ IMIELIN ODBIORY MIESZKAŃ MIŃSK MAZOWIECKI ODBIORY MIESZKAŃ KOSTRZYN NAD ODRĄ ODBIORY MIESZKAŃ TOMASZÓW LUBELSKI ODBIORY MIESZKAŃ PYSKOWICE ODBIORY MIESZKAŃ RYBNIK ODBIORY MIESZKAŃ WADOWICE ODBIORY MIESZKAŃ PSZCZYNA ODBIORY MIESZKAŃ LESZNO ODBIORY MIESZKAŃ KRAPKOWICE ODBIORY MIESZKAŃ ŻYWIEC ODBIORY MIESZKAŃ JANÓW LUBELSKI ODBIORY MIESZKAŃ OŻARÓW MAZOWIECKI ODBIORY MIESZKAŃ GORLICE ODBIORY MIESZKAŃ BIAŁYSTOK NOWE MIASTO ODBIORY MIESZKAŃ BIAŁYSTOK WYSOKI STOCZEK ODBIORY MIESZKAŃ BIAŁYSTOK PIASTA I ODBIORY MIESZKAŃ BYDGOSZCZ NOWY FORDON ODBIORY MIESZKAŃ BYDGOSZCZ WYŻYNY ODBIORY MIESZKAŃ BYDGOSZCZ BARTODZIEJE ODBIORY MIESZKAŃ BYDGOSZCZ SZWEDEROWO ODBIORY MIESZKAŃ TORUŃ RUBINKOWO ODBIORY MIESZKAŃ TORUŃ CHEŁMIŃSKIE ODBIORY MIESZKAŃ TORUŃ BYDGOSKIE SKARPA ODBIORY MIESZKAŃ TORUŃ MOKRE ODBIORY MIESZKAŃ KIELCE BIAŁOGON ODBIORY MIESZKAŃ KIELCE CZARNÓW ODBIORY MIESZKAŃ KIELCE BARANÓWEK ODBIORY MIESZKAŃ KIELCE HERBY ODBIORY MIESZKAŃ KIELCE KARCZÓWKA ODBIORY MIESZKAŃ OPOLE DZIELNICA VII ODBIORY MIESZKAŃ OPOLE DZIELNICA IV ODBIORY MIESZKAŃ OPOLE DZIELNICA V ODBIORY MIESZKAŃ OPOLE DZIELNICA VI ODBIORY MIESZKAŃ OPOLE DZIELNICA VIII ODBIORY MIESZKAŃ ZIELONA GÓRA ZAWADA ODBIORY MIESZKAŃ ZIELONA KRĘPA ŁĘŻYCKA ODBIORY MIESZKAŃ ZIELONA GÓRA NOWY KISIELIN ODBIORY MIESZKAŃ ZIELONA GÓRA OCHLA ODBIORY MIESZKAŃ ZIELONA GÓRA STARY KISIELIN ODBIORY MIESZKAŃ GORZÓW WIELKOPOLSKI GÓRCZYN ODBIORY MIESZKAŃ GORZÓW WIELKOPOLSKI ZAWARCIE ODBIORY MIESZKAŃ GORZÓW WIELKOPOLSKI PIASKI ODBIORY MIESZKAŃ GORZÓW WIELKOPOLSKI MAŁYSZYN ODBIORY MIESZKAŃ GORZÓW WIELKOPOLSKI WIEPRZYCE ODBIORY MIESZKAŃ ZAMBRÓW ODBIORY MIESZKAŃ CZELADŹ ODBIORY MIESZKAŃ BIAŁYSTOK ANTONIUK ODBIORY MIESZKAŃ ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI ODBIORY MIESZKAŃ ROPCZYCE ODBIORY MIESZKAŃ GRODZISK WIELKOPOLSKI ODBIORY MIESZKAŃ SZPROTAWA ODBIORY MIESZKAŃ IŁAWA ODBIORY MIESZKAŃ KRAKÓW STARE MIASTO ODBIORY MIESZKAŃ KRAKÓW GRZEGÓRZKI ODBIORY MIESZKAŃ KRAKÓW PRĄDNIK BIAŁY ODBIORY MIESZKAŃ KRAKÓW PRĄDNIK CZERWONY ODBIORY MIESZKAŃ KRAKÓW KROWODRZA ODBIORY MIESZKAŃ KRAKÓW BRONOWICE ODBIORY MIESZKAŃ KRAKÓW ZWIERZYNIEC ODBIORY MIESZKAŃ KRAKÓW ŁAGIEWNIKI BOREK FAŁĘCKI ODBIORY MIESZKAŃ KRAKÓW SWOSZOWICE ODBIORY MIESZKAŃ KRAKÓW POGÓRZE DUCHACKIE ODBIORY MIESZKAŃ KRAKÓW BIEŻANÓW PROKOCIM ODBIORY MIESZKAŃ KRAKÓW PODGÓRZE ODBIORY MIESZKAŃ KRAKÓW CZYŻYNY ODBIORY MIESZKAŃ KRAKÓW MISTRZEJOWICE ODBIORY MIESZKAŃ KRAKÓW BIEŃCZYCE ODBIORY MIESZKAŃ KRAKÓW WZGÓRZA KRZESŁAWICKIE ODBIORY MIESZKAŃ KRAKÓW NOWA HUTA ODBIORY MIESZKAŃ WROCŁAW KRZYKI ODBIORY MIESZKAŃ WROCŁAW KSIĘŻE ODBIORY MIESZKAŃ WROCŁAW JAGODNO ODBIORY MIESZKAŃ WROCŁAW RÓŻANKA ODBIORY MIESZKAŃ WROCŁAW PSIE POLE ODBIORY MIESZKAŃ WROCŁAW NADODRZE

Działamy w całej Polsce! Nasze biuro:

Odbiory Mieszkań Warszawa, al. Jana Pawła II 18/29, Warszawa