W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest inspekcja domu oraz w jaki sposób ją przeprowadzić w Katowicach.

Jak przygotować się do kupna domu z rynku wtórnego? Najlepiej kompleksowo, mając po swojej stronie specjalistę, który zajmuje się usługą, jaką jest inspekcja domu przed kupnem. To ocena stanu technicznego nieruchomości, dzięki której potencjalny nabywca dowiaduje się o wszelkich tajemnicach, których zwykle nie chce zdradzić obecny właściciel.

Na czym polega inspekcja domu przed kupnem?

Profesjonalna usługa obejmujące całkowity przegląd stanu technicznego budynku, łącznie z oceną zawilgocenia ścian, oceną stanu instalacji, określeniem prawdziwego metrażu nieruchomości to świetny pomysł przed zakupem domu z rynku wtórnego. Właśnie dzięki tej ocenie potencjalny inwestor dowiaduje się, jak nieruchomość prezentuje się w rzeczywistości i ile szacunkowo będzie wynosił koszt remontu. Dzięki temu może podejmować decyzje dotyczące kupna z pełną świadomością.

Korzyści z przeglądu stanu technicznego budynku

Kupno domu z rynku wtórnego nie musi być, tak zwaną, loterią. Wystarczy dowiedzieć się, jak realnie prezentuje się budynek. Po ocenie stanu technicznego często można renegocjować stawkę za dom, oszczędzając w ten sposób nawet kilkadziesiąt tysięcy zł. Co więcej, otrzymuje się szacunek dotyczący remontu. Dzięki temu łatwiej podejmować decyzję, ponieważ ma się pełną świadomość tego, ile czasu oraz pieniędzy pochłonie remont. Zamiast nie spać po nocach z nerwów, lepiej dowiedzieć się całkowitej prawdy o stanie technicznym nieruchomości. To pozwala na podjęcie świadomej i trafnej decyzji.

Oceń artykuł:

Inspekcja domu przed kupnem Katowice | 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 16 opinii.