W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest inspekcja domu oraz w jaki sposób ją przeprowadzić w Gdańsku.

Nikt nie lubi kupować kota w worku. A jeżeli ów zakup dotyczy nieruchomości, to tym bardziej trzeba mieć  pełną świadomości tego, co się kupuje. Kupno domu z rynku wtórnego to jedna z tych stresujących sytuacji, która wymaga pewnego ryzyka. Dlaczego? Ponieważ domy z historią często kryją wiele tajemnic dotyczących faktycznego stanu nieruchomości. Inspekcja domu przed kupnem będzie świetną inwestycją, dzięki której potencjalny nabywca dowie się, jaki jest stan faktyczny budynku.

Czym jest inspekcja domu przed kupnem?

Ocena stanu faktycznego budynku, której dokonuje doświadczony inżynier, to właśnie inspekcja stanu technicznego domu z rynku wtórnego. Warto zamówić taką usługę na własny koszt, tak by dowiedzieć się, jak nieruchomość prezentuje się realnie. Mowa tutaj o sprawdzeniu między innymi stanu technicznego instalacji, tynków, okien i drzwi, dachu. Podczas takiej oceny mierzona jest również całkowita powierzchnia domu. To wszystko pozwala zweryfikować informacje z tym, co w ogłoszeniu o sprzedaży zawarł obecny właściciel.

Korzyści płynące z zamówienia usługi

Realna korzyść po skorzystaniu z tej usługi to całkowita wiedza dotycząca stanu technicznego budynku. Inżynier czarno na białym określa, jak nieruchomość prezentuje się, jakich wymaga prac i remontów, czy jej stan techniczny jest zgodny z obowiązującym prawem. Na tej podstawie dokonuje też wyceny nieruchomości, dzięki czemu można to zweryfikować z oczekiwaniami ze strony obecnego właściciela. Można renegocjować stawkę za nieruchomość, co często pozwala na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy.

Oceń artykuł:

Inspekcja domu przed kupnem Gdańsk | 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 19 opinii.