W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest inspekcja domu oraz w jaki sposób ją przeprowadzić w Gdańsku.

Nikt nie lubi kupować kota w worku. A jeżeli ów zakup dotyczy nieruchomości, to tym bardziej trzeba mieć  pełną świadomości tego, co się kupuje. Kupno domu z rynku wtórnego to jedna z tych stresujących sytuacji, która wymaga pewnego ryzyka. Dlaczego? Ponieważ domy z historią często kryją wiele tajemnic dotyczących faktycznego stanu nieruchomości. Inspekcja domu przed kupnem będzie świetną inwestycją, dzięki której potencjalny nabywca dowie się, jaki jest stan faktyczny budynku.

Czym jest inspekcja domu przed kupnem?

Ocena stanu faktycznego budynku, której dokonuje doświadczony inżynier, to właśnie inspekcja stanu technicznego domu z rynku wtórnego. Warto zamówić taką usługę na własny koszt, tak by dowiedzieć się, jak nieruchomość prezentuje się realnie. Mowa tutaj o sprawdzeniu między innymi stanu technicznego instalacji, tynków, okien i drzwi, dachu. Podczas takiej oceny mierzona jest również całkowita powierzchnia domu. To wszystko pozwala zweryfikować informacje z tym, co w ogłoszeniu o sprzedaży zawarł obecny właściciel.

Przegląd techniczny mieszkania i domu Gdańsk

Zakup mieszkania lub domu w Gdańsku, niezależnie czy na rynku wtórnym czy pierwotnym, wymaga przeprowadzenia dokładnego przeglądu technicznego. Taki przegląd gwarantuje uniknięcie inwestycji w nieruchomość o niezadowalającym stanie technicznym. Podczas odbioru nieruchomości na rynku pierwotnym warto zaangażować wykwalifikowanego inżyniera, który dokładnie oceni ewentualne wady i usterki pozostawione przez dewelopera. Przegląd techniczny mieszkania skupia się na sprawdzeniu instalacji, okien, ścian, tynków oraz podłóg, a w przypadku domów badane są również elementy zewnętrzne, takie jak dach, elewacja, brama czy podjazd. Właściciele domów nie powinni zapominać o regularnych przeglądach technicznych, które pozwolą na monitorowanie stanu instalacji oraz elementów budynku narażonych na negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Firma Odbiór.pl oferuje profesjonalne usługi związane z przeglądami technicznymi nieruchomości na terenie Gdańska, warto skorzystać z ich oferty.

Korzyści płynące z zamówienia usługi

Realna korzyść po skorzystaniu z tej usługi to całkowita wiedza dotycząca stanu technicznego budynku. Inżynier czarno na białym określa, jak nieruchomość prezentuje się, jakich wymaga prac i remontów, czy jej stan techniczny jest zgodny z obowiązującym prawem. Na tej podstawie dokonuje też wyceny nieruchomości, dzięki czemu można to zweryfikować z oczekiwaniami ze strony obecnego właściciela. Można renegocjować stawkę za nieruchomość, co często pozwala na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy.

Oceń artykuł:

Inspekcja domu przed kupnem Gdańsk. Inspekcja mieszkania
Średnia 5/5 na podstawie 54 opinii.