Normy odbioru posadzek

Odbiór posadzek a norma | zadzwoń 886 070 575

zdjęcie do W ⭐ artykule omawiamy ➡️ normy techniczne związane z posadzkami. 【】 Zapraszamy do lektury.

W dzisiejszym artykule przybliżamy kwestie normy technicznej, która wiąże się z odbiorem posadzek. Zapraszamy do lektury. 

Posadzka bardzo często traktowana jest po macoszemu ponieważ każdy inwestor wie, że w trakcie wykańczania wnętrz będzie coś z nią robił. Jeśli chodzi o definicję, to posadzka jest zewnętrzną warstwą podłogi. Warto sobie uświadomić, że, aby móc zająć się wykończeniem wnętrz, zamawianiem mebli pod zabudowę i układaniem paneli i płytek należy sprawdzić w jakim stanie jest posadzka, bo źle wykonana może spowodować wiele problemów.

Odbiór posadzki – na co warto zwrócić uwagę?

Nasi inżynierowie, którzy zajmują się odbiorami profesjonalnie, wiedzą doskonale, że posadzka to element trudny do oceny. Zazwyczaj inwestor zwraca uwagę na mechaniczne ubytki, które nie zawsze są istotne. Zdecydowanie więcej na temat posadzek i tego, czy zostały dobrze wylane może powiedzieć fachowiec. Warto zwrócić uwagę na ruchy pionowe wylewki (klawiszowanie) przy dylatacjach. Zdarzyć się może, że podczas schnięcia wystąpią skurcze, które negatywnie wpłyną na jakość całej posadzki.

Pęknięta wylewka
Problemem mogą być też narożniki, w których wylewka unosi się. Taką nierówność jest w stanie naprawić tylko ekipa dobrych fachowców, która potrafi odpowiednio zaniżyć narożniki. Poza samą posadzką, często stan deweloperski uwzględnia montaż listew przypodłogowych. Warto skupić się także na ich montażu i na tym, czy nie są uszkodzone. Elementy wieńczące podłogę czasem skutecznie przysłaniają wady posadzki. Przed inżynierami pracującymi dla Odbiór.pl nic się nie ukryje i z pewnością poradzą sobie również z takimi utrudnieniami.

Posadzki, więcej informacji

Wierzchnia warstwa wylewki czyli tzw. jastrych, jeśli zostanie poprawnie wylany, jego odchyłka wynosi 2 mm na metrze, a 5 mm na całej rozpiętości pomieszczenia. Takie wartości są dopuszczalne, ale większe odchyłki są już niezgodne z normami budowlanymi. Ważnym aspektem jest też zawilgocenia. Jeśli można dostrzec miejscowe zawilgocenia, warto zwrócić uwagę na to, z czego one wynikają. Choć czasem nie zwraca się uwagi na nie, twierdząc, że przeschną, to bardzo często jest to początek poważnych problemów, bo wilgoć może w konsekwencji doprowadzić do zagrzybienia ściany, które jest szkodliwe dla zdrowia mieszkańców. Inżynierowie, którzy pracują dla nas, wiedzą dokładnie, jakich znaków nie należy ignorować, a jakie są mniej ważne. Fachowiec jest w stanie dostrzec wiele bez sprzętu, a nasi profesjonaliści używają także sprzętów takich jak m.in. kamery termowizyjne. Dzięki temu mogą powiedzieć o mieszkaniu jeszcze więcej. Najważniejsze dla naszego klienta jest to, że inżynier z firmy Odbiór.pl potrafi wyjaśnić, co jest ważne, a co mniej istotne, którą wadę warto wpisać w protokół odbioru, a która jest łatwa do naprawy podczas prac wykończeniowych.

Odbiór posadzek – norma

Zakładając, że norma jest czymś, co pozwoli w prosty sposób działać dalej podczas prac wykończeniowych, należy dążyć do tego, by deweloper oddał mieszkanie w stanie, który jest zgodny z normami budowlanymi. Inżynierowie, którzy pracują dla naszej firmy pomogą stworzyć protokół odbioru w taki sposób, by klient w ciągu 30 dni od podpisania protokołu i wykonania odbioru, mógł cieszyć się mieszkaniem z naprawionymi na koszt dewelopera wadami i usterkami.


Oceń artykuł:

Odbiór posadzek a norma | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 30 opinii.
Potrzebujesz odbioru technicznego? ZAREZERWUJ ODBIÓR!

Pytania i odpowiedzi

Kiedy można wykonać odbiór mieszkania?

Zgodnie z ustawą deweloperską odbiory mieszkań realizuje się po uzyskaniu przez dewelopera pozwolenia na użytkowanie budynku, zaś faktycznie zdarza się, że odbiory wykonuje się wcześniej, są to tzw. "przedodbiory", które nie zastępują odbiorów technicznych.

Na co warto zwrócić uwagę podczas odbioru mieszkania?

Ważne są elementy konstrukcyjne, a także wady mniej oczywiste, często są one dostrzegane tylko przez fachowców, którzy wiedzą czego szukać, laik zwraca uwagę na to, co widoczne gołym okiem, więc wiele może przegapić.

Czy odbiór posadzki jest ważny?

Posadzka jest traktowana dość pobieżnie, ponieważ większość nabywców zakłada, że i tak jest to ta część mieszkania, która zawsze będzie zasłonięta, a to ogromny błąd, ponieważ nieprawidłowo wylana może generować wiele problemów.

Jakie są dopuszczalne odchyłki na posadzce?

Górna warstwa posadzki to jastrych, którego normy dotyczące odchyłek to 2 mm na metrze, a 5 mm na całej rozpiętości pomieszczenia, każda większa wartość jest niedopuszczalna w normach budowlanych.

Jakie są najczęstsze wady posadzki?

W trakcie odbiorów pojawiają się głównie nierówności i odchyłki, ale także spękania, rozwarstwienia czy bardzo niebezpieczna wilgotność posadzki, która wymaga osuszenia i zbadania przyczyn.

Co zrobić, gdy odbiór posadzki wypadł niekorzystnie?

Wszystkie ważne nieprawidłowości należy wpisać do protokołu odbioru, od tego czasu deweloper ma 14 dni, by się do tego odnieść, a 30 dni od spisania protokołu ma na naprawę usterek.

JESTEŚMY CERTYFIKOWANI PRZEZ:

inzynier odbior mieszkania w warszawie
inzynier odbior mieszkania w warszawie

O odbiorach mieszkań i domów

Usługi odbioru mieszkań i domów - dowiedz się więcej

odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Odbiór mieszkania

Podczas odbioru mieszkania weryfikujemy m.in. stan ścian, kąty, wilgotności oraz piony i poziomy. Wszystkie usterki wpisujemy do protokołu odbioru.

ZAREZERWUJ ODBIÓR
odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Odbiór domu

W ramach odbioru domu sprawdzamy m.in. także poddasze, schody, bramę garażową i zagospodarowanie terenu.

ZAREZERWUJ ODBIÓR
odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Termowizja

Przy pomocy kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie zweryfikować m.in. szczelność okien. Jesteśmy wyposażeni w kamery marki Flir.

ZAREZERWUJ ODBIÓR

Znamy normy i przepisy

Sprawdzamy zgodność mieszkania z licznymi normami

PN-ISO 9836:2015
Norma budowlana
Właściwości użytkowe w budownictwie. Określanie wskaźników powierzchniowych i kubaturowych.
PN-B-10110:2005
Norma budowlana
Tynki gipsowe wykonywane mechanicznie. Zasady i wymagania techniczne.
PN-EN ISO 8501-1
Norma budowlana
Wzrokowa ocena czystości powierzchni. Stropy.
PN-70/B-10101
Norma budowlana
Roboty tynkowe. Tynki zwykłe. Wymagania i badania przy odbiorze.
PN-75/B-10121
Norma budowlana
Okładziny z płytek ceramicznych.
PN-B-11206:1996
Norma budowlana
Materiały kamienne. Elementy kamienne. Podokienniki wewnętrzne
PN-EN 1279-1:2018-08
Norma budowlana
Szkło w budownictwie, szyby zespolone. Wymagania ogólne i jakość wizualna.
PN-88/B-10085
Norma budowlana
Stolarka budowlana. Okna i drzwi.