W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest inspekcja domu oraz w jaki sposób ją przeprowadzić w Rzeszowie.

Jedną z wyjątkowo stresujących sytuacji jest kupno domu z rynku wtórnego. Dlaczego? Ponieważ dom, który stoi już kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, zwykle kryje wiele pułapek. Nie wszystko widoczne jest gołym okiem, faktyczny stan techniczny instalacji często okazuje się  tragiczny. Warto zamówić usługę, jaką jest inspekcja domu przed kupnem. To specjalistyczny przegląd, dzięki któremu można dowiedzieć się, jak rzeczywiście prezentuje się kondycja nieruchomości.

Czym jest przegląd techniczny?

Podczas przeglądu technicznego inżynier zajmujący się tą profesjonalną obsługą ocenia wszystko, co niezbędne, aby stwierdzić, jaki jest realny stan nieruchomości. Poddaje ocenie między innymi okna, drzwi, tynki, podłogi, instalacje, poziom zawilgocenia nieruchomości, dach, stropy. Poza tym mierzy faktyczny metraż nieruchomości i ocenia wszystko to, co przylega do nieruchomości, na przykład garaż. To właśnie dzięki temu można mieć pełną wiedzę na temat budynku, której często nie chce zdradzić obecny właściciel.

Co daje przegląd techniczny starego domu?

Jakie są realne korzyści z zamówienia takiej usługi? Po pierwsze można dowiedzieć się, jaka jest kondycja nieruchomości i jakie prace remontowe trzeba będzie wykonać, aby można było ją użytkować. Po drugie fachowiec oszacuje również przybliżone koszty remontu. Dzięki temu można określić, czy jest to w zasięgu możliwości finansowych nowego inwestora. Sprawdzi też, czy budynek odpowiada normom prawnym. Dzięki temu inwestor kupuje dom z pełną świadomością i wie, na co się decyduje.

Oceń artykuł:

Inspekcja domu przed kupnem Rzeszów | 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 13 opinii.