Czy jest to możliwe, aby dokonać  odbioru przez pełnomocnika? Na czym polega jego zadanie podczas odbioru technicznego? Odpowiedź na pytania  w artykule. 

Warto skupić się na kwestiach związanych z odbiorem mieszkania, ponieważ nie jest to łatwy temat. By prawidłowo zająć się tym zagadnieniem warto mieć wiedzę, ale przede wszystkim cenne jest doświadczenie. To, co dostrzegalne gołym okiem, to zaledwie część wad, jakie można spotkać w mieszkaniach deweloperskich, ponieważ są one robione bardzo często szybko i niechlujnie. Dlatego też firma Odbiór.pl poleca skorzystać z porady fachowca w tej dziedzinie – inżyniera, który przeprowadza odbiory zawodowo.

Odbiory z inżynierem – pełnomocnikiem

Jeśli korzystamy z porady fachowca, który jest inżynierem, nasza obecność nie zawsze jest niezbędna. Bywa, że pracujemy za granicą, nie możemy wyjść wcześniej z pracy, termin nam nie pasuje, bo miało miejsce zdarzenie losowe. Bardzo często, dla wielu inwestorów obecność w mieszkaniu, które chcą wynajmować jest stratą czasu. Coraz częściej w trakcie odbioru inwestorom pomaga inżynier. Właściciel, niezależnie od powodu, ma możliwość ustanowienia pełnomocnika, który wykona odbiór techniczny za inwestora. Nasze doświadczenie podpowiada, że deweloper przystaje na takie rozwiązanie. Akceptuje pełnomocnictwo przedstawiciela firmy Odbiór.pl i obecność naszego inżyniera bez inwestora w trakcie odbioru technicznego.

Różnica w wysokości gniazdek

Czym zajmuje się pełnomocnik?

Podczas odbioru mieszkania, bardzo często nasi klienci nie wiedzą, co jest istotne. Oglądają wszystko z podziwem, zwracają uwagę na detale. Profesjonalista naszej firmy działa zgodnie z wymogami, kontroluje jakość pracy, zgodność z dokumentacją i z normami budowlanymi. Bardzo często sprawdza stan wykończenia i obecność wad mechanicznych. Może również skontrolować wilgotność, obecność mostków cieplnych, montaż stolarki okiennej i drzwiowej. Jesteśmy po to, by pomóc osobom, które nie mogą pojawić się bezpośrednio, ale działamy na różnych płaszczyznach. Staramy się wszystkie wady i usterki wpisać w protokół, by nasz klient finalnie otrzymał mieszkanie bez wad.

Pełnomocnictwo do odbioru mieszkania od dewelopera

Warto zapamiętać, że aby poprawnie stworzyć pełnomocnictwo, należy umieścić niezbędne dane identyfikujące inwestora (imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz najlepiej jego PESEL lub nr dokumentu tożsamości, dowodu osobistego lub paszportu). Ważna jest również data i podpis osoby, która udziela pełnomocnictwa. Dokument ten musi mieć również dane osoby, którą upoważnia się do dokonania odbioru. Będzie to osoba, która podpisze się na protokole odbioru w imieniu nabywcy mieszkania. Warto zadbać o to, by wszystkie formalności zostały dokonane, dzięki temu odbiór mieszkania przebiegnie pomyślnie, ale najważniejsze jest to, by pełnomocnictwa udzielić komuś, kto się na tym zna i zrobi to dobrze. Jest to zadanie trudne, któremu podoła każdy fachowiec firmy Odbiór.pl.

Oceń artykuł:

Odbiór mieszkania a pełnomocnik | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 66 opinii.