W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest inspekcja domu oraz w jaki sposób ją przeprowadzić w Lublinie.

Zakup domu z drugiej ręki to ogromne wyzwanie dla każdego, kto zamierza nabyć nieruchomość. Dlaczego? Ponieważ kupno domu z rynku wtórnego bardzo często łączy się z różnymi niespodziankami, o których nie wie nabywca. Warto zatem zamówić przegląd techniczny nieruchomości, aby dowiedzieć się, jak w rzeczywistości prezentuje się stan domu.

Inspekcja domu przed kupnem

Na czym polega szczegółowa inspekcja domu i przegląd stanu technicznego? To usługa prowadzona przez specjalistę inżyniera, który sprawdza cały budynek dosłownie od a do z, zwracając uwagę na wszelkie szczegóły i detale. Następnie relacjonuje wszystko osobie zamawiającej, która dzięki temu ma świadomość, jak rzeczywiście wygląda stan techniczny budynku. Poza tym można sprawdzić też metraż nieruchomości. To wszystko pozwala skonfrontować stan faktyczny z informacjami, które właściciel nieruchomości zawarł w ogłoszeniu o sprzedaży.

Korzyści dla kupującego

Za przegląd techniczny płaci osoba zainteresowana kupnem nieruchomości. Chociaż musi ponieść takie dodatkowe koszty, tak naprawdę jest to dla niej niezwykle opłacalne. Dlaczego? Po pierwsze może poznać wszystkie najważniejsze fakty dotyczące stanu technicznego. Dzięki temu może zaplanować remont i dowiedzieć się, jakie będą jego koszty. Co więcej, inżynier dokonujący stanu technicznego może te koszty wstępnie oszacować. Pozwala to na podjęcie świadomej i co najważniejsze trafnej decyzji. Dzięki temu można uniknąć wielu pułapek, które czekają na nabywców domów z drugiej ręki.

Oceń artykuł:

Inspekcja domu przed kupnem Lublin | 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 12 opinii.