W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest inspekcja domu oraz w jaki sposób ją przeprowadzić w Białymstoku.

Co zrobić, aby kupno domu z rynku wtórnego było mniej stresujące i obarczone mniejszym błędem? Zdecydować się na kompletny przegląd techniczny, który zostanie przeprowadzony przez niezależnego specjalistę. To jedna z tych usług, dzięki której można dowiedzieć się, jaki jest faktyczny stan nieruchomości, którą planuje się kupić.

Czym jest inspekcja domu przed kupnem?

Właściciel nieruchomości, która została wystawiona na sprzedaż z rynku wtórnego, z reguły nie chce dzielić się wszelkimi tajemnicami, które dotyczą domu. To zupełnie zrozumiałe. Nie zawsze może też zdaje sobie sprawę ze stanu faktycznego budynku. Dlatego też zamówienie przeglądu technicznego jest świetną inwestycją, którą warto podjąć, aby kupować nowy dom bez stresu. Podczas inspekcji zostaną przeprowadzone wszelkie oględziny domu, ocenie zostaną poddane zarówno elementy widoczne gołym okiem, jak też te niewidoczne, jak instalacje i rury.

Korzyści z inspekcji domu

Inwestor czerpie mnóstwo korzyści z takiego całkowitego przeglądu domu. Po pierwsze może on kupować nieruchomość z pełną świadomością, jaki jest jej faktyczny stan. To właśnie dzięki temu może też renegocjować cenę i obniżyć ją nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.  Przegląd techniczny prowadzony jest również po to, aby oszacować przybliżone koszty remontu, który trzeba będzie wykonać. Pozwala to podjąć świadomą decyzję z uwzględnieniem własnej sytuacji finansowej. Sporo osób decyduje się na kupno nieruchomości po takiej ocenie, niektórzy jednak rezygnują, ponieważ stan techniczny domu nie jest zadowalający, a remont pochłonie wiele pieniędzy

Oceń artykuł:

Inspekcja domu przed kupnem Białystok | 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 23 opinii.