Co można zrobić przed odbiorem technicznym

Wykończenie mieszkania przed odbiorem technicznym | zadzwoń 886 070 575

zdjęcie do Czy istnieje możliwość ⭐rozpoczęcia prac ➡️wykończeniowych przed odbiorem technicznym? ➡️Odpowiedź na to  pytanie znajdziesz w naszym artykule.

Czy jest możliwe rozpoczęcie prac wykończeniowych jeszcze przed odbiorem technicznym lokalu? Odpowiedź na to i wiele innych pytań w naszym artykule.

Odbiór techniczny jest to moment kluczowy zarówno dla dewelopera, jak i dla inwestora. Pierwszy najczęściej kończy przygodę z inwestycją, a drugi może wreszcie zacząć prace wykończeniowe. Zdarza się jednak, że inwestorowi zależy na tym, by prace wykończeniowe rozpocząć znacznie szybciej, jeszcze przed odbiorem technicznym. Nie jest to zabronione. Firma Odbiór.pl może pomóc inwestorowi zrealizować taki odbiór. Znając podejście deweloperów, bardzo często do podobnych próśb podchodzą z życzliwością i zrozumieniem.

Czym jest odbiór techniczny?

Odbiór techniczny charakteryzuje się tym, że jest to czas sprawdzenia tego, jak mieszkanie wykonał deweloper, czy zrobił wszystko zgodnie z umową, a w mieszkaniu nie ma żadnych wad i usterek. Jest to bardzo często też moment przekazania kluczy. Jeśli zabiegamy o to, by otrzymać klucze wcześniej, przed odbiorem technicznym, warto zorganizować tzw. „przedodbiór”, który charakteryzuje się tym samym, czym jest odbiór właściwy.

Spękanie tynku
Jeśli nie zorganizujemy wstępnego odbioru, musimy założyć, że wszystkie wady i usterki, jakie dostrzeżemy będziemy musieli naprawić we własnym zakresie. Od momentu przyjęcia kluczy to my i nasza ekipa jest odpowiedzialna za wszystkie wady i usterki, choć formalnie, nie jesteśmy jeszcze właścicielami nieruchomości.

Jak zorganizować odbiór wstępny?

Najważniejsze jest to, by umiejscowić go w czasie, przed otrzymaniem kluczy, ponieważ w momencie, gdy odbieramy klucze odpowiadamy za wszystko, co się znajduje w mieszkaniu. Warto w dniu przekazania kluczy umówić się na spotkanie odbiorcze, spisać protokół ewentualnych usterek i dopiero na końcu przyjąć klucze od dewelopera. Taka kolejność może sprawić, że za wszystkie wady i usterki będzie musiał zapłacić deweloper. Takie rozwiązanie sprawi, że po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie i przeprowadzeniu późniejszego odbioru technicznego lokalu nie będzie już potrzeby naprawy usterek, bo jako nabywcy wcześniej umówiliśmy się z deweloperem, że wady zostały usunięte. Faktyczny odbiór techniczny tak naprawdę będzie formalnością.

Wykończenie mieszkania przed odbiorem

Wielu inwestorów zastanawia się, czy warto zacząć wcześniej realizować plan związany z wykończeniem mieszkania. Tak naprawdę jest to bardzo korzystny pomysł, jeśli kupione mieszkanie ma być wynajmowane. W takiej sytuacji, można zyskać kilka miesięcy opłat za wynajem więcej, niż czekając na finalny odbiór mieszkania. Bardzo często osoby, które wynajmują mieszkanie starają się je szybko urządzić, by zarabiało na siebie. W innych przypadkach najczęściej przestrzega się czasowych rozstrzygnięć sugerowanych przez dewelopera, bo realizując ten plan na własne potrzeby, inwestor wprowadzi się wcześniej, ale z każdej strony będzie słyszał hałas wykańczanego mieszkania, co jest średnią alternatywą.

Oceń artykuł:

Wykończenie mieszkania przed odbiorem technicznym | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 26 opinii.
Potrzebujesz odbioru technicznego? ZAREZERWUJ ODBIÓR!

JESTEŚMY CERTYFIKOWANI PRZEZ:

inzynier odbior mieszkania w warszawie
inzynier odbior mieszkania w warszawie

O odbiorach mieszkań i domów

Usługi odbioru mieszkań i domów - dowiedz się więcej

odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Odbiór mieszkania

Podczas odbioru mieszkania weryfikujemy m.in. stan ścian, kąty, wilgotności oraz piony i poziomy. Wszystkie usterki wpisujemy do protokołu odbioru.

ZAREZERWUJ ODBIÓR
odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Odbiór domu

W ramach odbioru domu sprawdzamy m.in. także poddasze, schody, bramę garażową i zagospodarowanie terenu.

ZAREZERWUJ ODBIÓR
odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Termowizja

Przy pomocy kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie zweryfikować m.in. szczelność okien. Jesteśmy wyposażeni w kamery marki Flir.

ZAREZERWUJ ODBIÓR

Znamy normy i przepisy

Sprawdzamy zgodność mieszkania z licznymi normami

PN-ISO 9836:2015
Norma budowlana
Właściwości użytkowe w budownictwie. Określanie wskaźników powierzchniowych i kubaturowych.
PN-B-10110:2005
Norma budowlana
Tynki gipsowe wykonywane mechanicznie. Zasady i wymagania techniczne.
PN-EN ISO 8501-1
Norma budowlana
Wzrokowa ocena czystości powierzchni. Stropy.
PN-70/B-10101
Norma budowlana
Roboty tynkowe. Tynki zwykłe. Wymagania i badania przy odbiorze.
PN-75/B-10121
Norma budowlana
Okładziny z płytek ceramicznych.
PN-B-11206:1996
Norma budowlana
Materiały kamienne. Elementy kamienne. Podokienniki wewnętrzne
PN-EN 1279-1:2018-08
Norma budowlana
Szkło w budownictwie, szyby zespolone. Wymagania ogólne i jakość wizualna.
PN-88/B-10085
Norma budowlana
Stolarka budowlana. Okna i drzwi.