W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest inspekcja domu oraz w jaki sposób ją przeprowadzić w Krakowie.

Kupno domu z rynku wtórnego to ogromna odpowiedzialność dla każdego inwestora. Nie da się ukryć, że to właśnie domy z kilkunastoletnią lub nawet dłuższą historią kryją sporo tajemnic. Warto dowiedzieć się, jaki jest faktyczny stan nieruchomości, aby nie kupować przysłowiowego kota w worku.

Czym jest inspekcja domu przed kupnem?

Zanim podejmie się ostateczną decyzję dotyczącą kupna nieruchomości z rynku wtórnego, warto skorzystać z usługi profesjonalistów, jaką jest inspekcja stanu technicznego. Taka inspekcja prowadzona jest przez inżynierów z wieloletnim doświadczeniem. Fachowcy oceniają faktyczny stan wszystkich elementów domu, zarówno tych widocznych gołym okiem, jak też tych ukrytych. Mowa tutaj o instalacjach, rurach, ogrzewaniu podłogowym. Mierzony jest stan zawilgocenia ścian, sposób mocowania okien i drzwi, który może powodować straty ciepła. Wreszcie liczony jest realny metraż nieruchomości. Dzięki temu nabywca domu z rynku wtórnego ma całkowitą pewność dotyczącą tego, jak realnie prezentuje się stan nieruchomości.

Przegląd techniczny mieszkania i domu Kraków

Przy zakupie mieszkania lub domu w Krakowie, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym, kluczowe jest przeprowadzenie starannego przeglądu technicznego. Pozwala on uniknąć inwestowania w nieruchomość o niezadowalającym stanie technicznym. Na rynku pierwotnym, w trakcie odbioru nieruchomości, zaleca się skorzystanie z usług kompetentnego inżyniera, który sprawdzi potencjalne wady i usterki pozostawione przez dewelopera. Przegląd techniczny mieszkania obejmuje badanie takich elementów jak instalacje, okna, ściany, tynki czy podłogi, a w przypadku domów analizowane są również elementy zewnętrzne, takie jak dach, elewacja, brama i podjazd. Właściciele domów muszą pamiętać o cyklicznych przeglądach technicznych, które umożliwiają kontrolowanie stanu instalacji oraz elementów budynku narażonych na działanie czynników atmosferycznych. Firma Odbiór.pl oferuje profesjonalne usługi związane z przeglądami technicznymi nieruchomości na terenie Krakowa, warto skorzystać z ich oferty.

Jakie realne korzyści ma nabywca domu? Wie, na czym stoi. Ma świadomość, ile będzie wynosił remont budynku, czy dom spełnia wszelkie normy związane z prawem budowlanym. Wreszcie może zweryfikować to, co w ogłoszeniu o sprzedaży zawarł obecny właściciel. Dzięki temu niejednokrotnie możliwa jest renegocjacja ceny nieruchomości, na czym można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. To realne korzyści, które często bardzo zmieniają postać rzeczy.

Oceń artykuł:

Inspekcja domu przed kupnem Kraków. Inspekcja mieszkania
Średnia 5/5 na podstawie 116 opinii.