W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest inspekcja domu oraz w jaki sposób ją przeprowadzić w Krakowie.

Kupno domu z rynku wtórnego to ogromna odpowiedzialność dla każdego inwestora. Nie da się ukryć, że to właśnie domy z kilkunastoletnią lub nawet dłuższą historią kryją sporo tajemnic. Warto dowiedzieć się, jaki jest faktyczny stan nieruchomości, aby nie kupować przysłowiowego kota w worku.

Czym jest inspekcja domu przed kupnem?

Zanim podejmie się ostateczną decyzję dotyczącą kupna nieruchomości z rynku wtórnego, warto skorzystać z usługi profesjonalistów, jaką jest inspekcja stanu technicznego. Taka inspekcja prowadzona jest przez inżynierów z wieloletnim doświadczeniem. Fachowcy oceniają faktyczny stan wszystkich elementów domu, zarówno tych widocznych gołym okiem, jak też tych ukrytych. Mowa tutaj o instalacjach, rurach, ogrzewaniu podłogowym. Mierzony jest stan zawilgocenia ścian, sposób mocowania okien i drzwi, który może powodować straty ciepła. Wreszcie liczony jest realny metraż nieruchomości. Dzięki temu nabywca domu z rynku wtórnego ma całkowitą pewność dotyczącą tego, jak realnie prezentuje się stan nieruchomości.

Korzyści z inspekcji domu przed kupnem

Jakie realne korzyści ma nabywca domu? Wie, na czym stoi. Ma świadomość, ile będzie wynosił remont budynku, czy dom spełnia wszelkie normy związane z prawem budowlanym. Wreszcie może zweryfikować to, co w ogłoszeniu o sprzedaży zawarł obecny właściciel. Dzięki temu niejednokrotnie możliwa jest renegocjacja ceny nieruchomości, na czym można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. To realne korzyści, które często bardzo zmieniają postać rzeczy.

Oceń artykuł:

Inspekcja domu przed kupnem Kraków | 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 32 opinii.