W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest inspekcja domu oraz w jaki sposób ją przeprowadzić w Szczecinie.

Kupno domów z rynku wtórnego bywa bardzo stresującą sytuacją. Z jednej strony potencjalny nabywca może zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ takie domy są tańsze niż nieruchomości z rynku pierwotnego. Z drugiej strony często kupuje tak zwanego kota w worku. Nie ma do końca pewności, jaki jest realny stan faktyczny budynku, bo przecież obecny właściciel niekoniecznie dzieli się wszystkim. Inspekcja domu przed kupnem to usługa, która pozwoli odkryć owe tajemnice, dzięki czemu nieruchomość kupuje się z pełną świadomością jej prawdziwej kondycji.

Kupno domu z rynku wtórnego

Zakup nieruchomości z rynku wtórnego nie musi być tak stresujący. Wystarczy zamówić inspekcję stanu technicznego. Jest ona dokonywana przez fachowców zajmujących się tym od lat. Zwracają oni uwagę na wszelkie aspekty techniczne domu, oceniając kondycję budynku. Pod uwagę bierze się na przykład montaż drzwi i okien, stan realny instalacji, ogrzewania, parapetów, tynków, zawilgocenie budynku, realny metraż. To oczywiście jeszcze nie wszystko. Podczas oceny stanu technicznego specjalista określa też, czy budynek spełnia normy prawne, a zatem rzeczywiście nadaje się do zamieszkania.

Co zyskuje inwestor?

Jakie są realne korzyści dla inwestora? Pełna wiedza na temat stanu nieruchomości. Możliwość zaoszczędzenia sporych pieniędzy, bo realna staje się renegocjacja ceny nieruchomości. Wreszcie pełną wiedzę dotycząca konieczności przeprowadzenia remontów z szacunkową wyceną. Dzięki temu zakupu dokonuje się całkowicie świadomie.

Oceń artykuł:

Inspekcja domu przed kupnem Szczecin | 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 13 opinii.