W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest inspekcja domu oraz w jaki sposób ją przeprowadzić w Szczecinie.

Kupno domów z rynku wtórnego bywa bardzo stresującą sytuacją. Z jednej strony potencjalny nabywca może zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ takie domy są tańsze niż nieruchomości z rynku pierwotnego. Z drugiej strony często kupuje tak zwanego kota w worku. Nie ma do końca pewności, jaki jest realny stan faktyczny budynku, bo przecież obecny właściciel niekoniecznie dzieli się wszystkim. Inspekcja domu przed kupnem to usługa, która pozwoli odkryć owe tajemnice, dzięki czemu nieruchomość kupuje się z pełną świadomością jej prawdziwej kondycji.

Kupno domu z rynku wtórnego

Zakup nieruchomości z rynku wtórnego nie musi być tak stresujący. Wystarczy zamówić inspekcję stanu technicznego. Jest ona dokonywana przez fachowców zajmujących się tym od lat. Zwracają oni uwagę na wszelkie aspekty techniczne domu, oceniając kondycję budynku. Pod uwagę bierze się na przykład montaż drzwi i okien, stan realny instalacji, ogrzewania, parapetów, tynków, zawilgocenie budynku, realny metraż. To oczywiście jeszcze nie wszystko. Podczas oceny stanu technicznego specjalista określa też, czy budynek spełnia normy prawne, a zatem rzeczywiście nadaje się do zamieszkania.

Przegląd techniczny mieszkania i domu Szczecin

Przegląd techniczny mieszkania i domu Szczecin to istotny krok, zarówno w przypadku planowanej transakcji zakupu nieruchomości, jak i dla już posiadanych. Właściciele powinni regularnie wykonywać przeglądy techniczne, aby uniknąć kosztownych napraw i zapewnić bezpieczeństwo swoim lokatorom. Natomiast przed zakupem mieszkania lub domu na rynku wtórnym, wykonanie przeglądu technicznego jest obowiązkowe, aby uniknąć nabywania nieruchomości, która nie jest w odpowiednim stanie technicznym. Na rynku pierwotnym natomiast, warto skorzystać z pomocy inżyniera, który przeprowadzi szczegółowy przegląd i sprawdzi, czy deweloper nie pozostawił usterek i wad. Podczas przeglądu przed zakupem mieszkania w Szczecinie sprawdzane są m.in. instalacje, okna, ściany, tynki oraz podłogi, natomiast w przypadku domów dodatkowo sprawdza się stan dachu, elewacji i elementów na zewnątrz takich jak brama czy podjazd. W przypadku przeglądów okresowych, które powinny być wykonywane co pewien czas, pod uwagę bierze się wszelkie instalacje oraz elementy budynku, które są narażone na szkodliwe wpływy atmosferyczne. Dlatego warto zaufać specjalistom i skorzystać z usług profesjonalnych firm takich jak Odbiór.pl, które z przyjemnością pomogą w przeprowadzeniu przeglądu technicznego nieruchomości w Szczecinie.

Co zyskuje inwestor?

Jakie są realne korzyści dla inwestora? Pełna wiedza na temat stanu nieruchomości. Możliwość zaoszczędzenia sporych pieniędzy, bo realna staje się renegocjacja ceny nieruchomości. Wreszcie pełną wiedzę dotycząca konieczności przeprowadzenia remontów z szacunkową wyceną. Dzięki temu zakupu dokonuje się całkowicie świadomie.

Oceń artykuł:

Inspekcja domu przed kupnem Szczecin. Inspekcja mieszkania
Średnia 5/5 na podstawie 46 opinii.