W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest inspekcja domu oraz w jaki sposób ją przeprowadzić w Poznaniu.

Kupno domu z rynku wtórnego nie musi być tak zwanym zakupem kota w worku. Chociaż wielu osobom kojarzy się to z kupowaniem w ciemno nieruchomości, która kryje wiele tajemnic, sporo można dowiedzieć się dzięki usłudze, jaką jest inspekcja domu. Więcej na ten temat poniżej.

Czym jest inspekcja domu przed kupnem?

Inspekcja domu przed kupnem to profesjonalna usługa, która pozwala określić, jaki jest faktyczny, realny stan nieruchomości, która została wystawiona na sprzedaż. Oceniane są wszelkie aspekty związane ze stanem technicznym nieruchomości, dzięki czemu specjalista, który się tym zajmuje, może oszacować, jakie będą realne koszty remontu. Dzięki inspekcji można dowiedzieć się również, czy budynek spełnia standardy i normy określone przez prawo.

Korzyści z inspekcji domu przed kupnem

Ewentualny nabywca domu, który zamawia inspekcję, zyskuje sporo. Po pierwsze, dowiaduje się, jaki jest stan nieruchomości, a zatem może zweryfikować to z informacjami, które w ogłoszeniu przedstawił obecny właściciel. Dzięki temu często możliwa jest renegocjacja ceny i zaoszczędzenie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Po drugie, przyszły inwestor ma czarno na białym wiedzę o tym, jakie prace remontowe muszą być wykonane w domu. Może to wszystko zaplanować, rozłożyć w czasie. Dzięki temu z pełną świadomością podejmuje decyzję o zakupie. Najgorsza możliwa sytuacja to ta, kiedy usterki techniczne w nieruchomości zaczynają się pojawiać masowo już po zakupie domu. Aby uniknąć tak dużego stresu, warto wiedzieć, jaki jest realny stan budynku.

Oceń artykuł:

Inspekcja domu przed kupnem Poznań | 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 22 opinii.