W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest inspekcja domu oraz w jaki sposób ją przeprowadzić w Warszawie.

Zakup nieruchomości z rynku wtórnego to ogromna odpowiedzialność. Dlaczego? Ponieważ takie budynki, chociaż zwykle tańsze niż nieruchomości z rynku pierwotnego, kryją też wiele pułapek. Owe pułapki dotyczą stanu technicznego nieruchomości. Inspekcja domu przed kupnem to jedna z usług, która może rozwiać wątpliwości i dać odpowiedź dotyczącą tego, jak budynek prezentuje się naprawdę.

Czym jest inspekcja domu przed kupnem?

Profesjonalna usługa, którą warto zamówić, jeśli kupuje się kupno domu z rynku wtórnego, to inspekcja techniczna. Jest ona prowadzona przez inżyniera z wieloletnim doświadczeniem. Specjalista dokładnie sprawdza cały stan techniczny budynku, zarówno to, co widać gołym okiem, jak też to, co ukryte. Mowa tutaj na przykład o wszelkich instalacjach, w tym elektrycznych, gazowych, wodociągowych, a także ogrzewaniu podłogowym. Dzięki takiej szczegółowej analizie można dowiedzieć się, jak faktycznie prezentuje się budynek i ile jest warty.

Co daje inspekcja domu przed kupnem?

Jaką realną wartość dla potencjalnego nabywcy niesie taka inspekcja? Odkrywa wszelkie tajemnice, którymi zwykle nie chce dzielić się obecny właściciel. To właśnie dzięki temu ma się pewność dotyczącą faktycznego stanu budynku. Można też negocjować cenę, co realnie udaje się wielu inwestorom. Obniżenie ceny nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych to jedna z realnych korzyści. Warto zainwestować w usługę profesjonalnej inspekcji domu, aby kupować nieruchomość z rynku wtórnego ze spokojnym sercem i pełną świadomością, w co inwestuje się pieniądze.

Oceń artykuł:

Inspekcja domu przed kupnem Warszawa | 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 58 opinii.