W poniższym artykule wyjaśniamy, na co uważać przy kupnie domu w stanie surowym.

Stan surowy domu  - na co zwrócić uwagę

Kupując dom w stanie surowym od dewelopera, może zdarzyć się tak, że nie będzie on do końca taki jaki oczekiwaliśmy, taki jaki sobie wymarzyliśmy, jeżeli wszystkiego dobrze nie ustalimy z deweloperem lub coś pójdzie nie tak w międzyczasie.  Budowa domu jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają wystarczająco dużo czasu oraz posiadają odpowiednią ilość pieniędzy.  Częściej znajdziemy oferty wybudowania domu od dewelopera od podstaw niż sprzedaży domu w stanie surowym, gdyż takie domy w stanie surowym zamkniętym są według opinii klientów budowane pod zysk, po taniości, dlatego jest mniej chętnych na tego typu oferty.

Zarysowania ram okiennychStan surowy zamknięty charakteryzuje się tym, że oprócz podstaw, fundamentów, ścian, mamy również zamontowane okna, drzwi zewnętrzne, ścianki działowe. Drugim rodzajem stanu surowego jest stan surowy otwarty, w którym mamy główną podstawę domu, ściany, stropy, schody, tymczasowy dach.  W stanie surowym zamkniętym dodajemy do stanu otwartego kilka ważnych elementów i dom jest gotowy do kolejnych prac budowlanych.
Co powinniśmy zweryfikować przed kupnem domu w stanie surowym? – będzie to na pewno to, czy deweloper posiada pozwolenie na budowę, czy ta inwestycja jest legalna. Najlepiej, abyśmy sprawdzili również plan zagospodarowania przestrzennego oraz przede wszystkim umowę deweloperską, w której znajdziemy najważniejsze informacje dotyczące tego, co pojawi się w konkretnym stanie, podczas budowy domu.

Dom od dewelopera

Pamiętajmy o tym, że każdy deweloper może inaczej interpretować stan surowy zamknięty i otwarty, dlatego mogą pojawiać się inne elementy budowlane u różnych deweloperów.  Dlatego właśnie tak ważne jest wcześniejsze sprawdzenie umowy deweloperskiej, porozmawianie z deweloperem i ustalenie tego, co pojawi się w naszym przyszłym domu, aby później nie być  niemile zaskoczonym.
Podsumowując, przed ostateczną decyzją dotyczącą zakupu domu od dewelopera, dokładnie zastanówmy się, jakie są za i przeciw takiemu rozwiązaniu, czy możemy sobie pozwolić na taką budowę, czy jesteśmy gotowi na różne problemy, jakie mogą pojawić się w międzyczasie i czy wiemy, czego konkretnie oczekujemy od domu.

Oceń artykuł:

Na co uważać przy kupnie domu w stanie surowym | zadzwoń 886 070 575
Średnia 4.9/5 na podstawie 138 opinii.