W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest inspekcja domu oraz w jaki sposób ją przeprowadzić w Olsztynie. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Czym jest inspekcja domu przed kupnem? To profesjonalna usługa prowadzona przez inżynierów z wieloletnim doświadczeniem, dzięki której można dowiedzieć się, jaki jest stan faktyczny nieruchomości, którą planuje się kupić. To właśnie dzięki temu można podejmować decyzje świadomie, nie kupując tak zwanego kota w worku. Więcej na temat usługi poniżej.

Kupno domu z rynku wtórnego bez stresu

Zakup nieruchomości z rynku wtórnego nie musi być okraszony ogromnym stresem. Wystarczy dowiedzieć się, jak realnie prezentuje się kondycja nieruchomości, dzięki czemu decyzje podejmuje się z pełną świadomością. Inspekcja techniczna to usługa, która wykaże, jak wygląda stan instalacji, tynków, okien i drzwi, dachu, ogrzewania. To oczywiście jeszcze nie wszystko. Tak naprawdę pełen zakres usług jest niezwykle szeroki i pozwala uzyskać kompleksową wiedzę na temat nieruchomości.

Przegląd techniczny mieszkania i domu Olsztyn

Przegląd techniczny nieruchomości jest nieodłącznym elementem procesu zarówno przed zakupem, jak i podczas cyklicznych przeglądów dla właścicieli. W przypadku zakupu, przegląd techniczny jest obowiązkowy, aby uniknąć kupowania nieruchomości, która jest w złym stanie technicznym. Dlatego też przed podpisaniem umowy, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalisty z dziedziny inżynierii budowlanej. Na rynku pierwotnym, w przypadku odbioru nieruchomości, warto również skorzystać z usług inżyniera, który wskaże wszelkie usterki i wady, jakie mógł pozostawić deweloper.

Podczas przeglądu technicznego przed zakupem mieszkania lub domu, należy sprawdzić między innymi: instalacje, okna, ściany, tynki, podłogi. W przypadku domów, warto skupić się także na elementach na zewnątrz, takich jak dach, elewacja, brama czy podjazd. W przypadku cyklicznych przeglądów technicznych, należy zwrócić szczególną uwagę na wszelkie instalacje, elementy budynku narażone na szkodliwe wpływy atmosferyczne oraz konstrukcje nośne.

Dlatego też, jeśli szukasz pewnego partnera do przeglądu technicznego Twojego mieszkania lub domu w Olsztynie, warto skorzystać z usług firmy Odbiór.pl.

Co zyskuje się dzięki inspekcji technicznej?

Jakie zyski płyną z zamówienia inspekcji technicznej? Po pierwsze można faktycznie dowiedzieć się na temat nieruchomości. Po drugie dzięki temu podjąć świadomą decyzję. Możliwe staje się również renegocjacja ceny nieruchomości, dzięki czemu często udaje się zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. W czasie inspekcji inżynier określa szacunkowe koszty remontu, co również daje sporo informacje na temat tego, ile trzeba będzie zainwestować w budynek. Wreszcie można dowiedzieć się, czy nieruchomość spełnia normy techniczne określone przez prawo i nadaje się do zamieszkania.

Oceń artykuł:

Inspekcja domu przed kupnem Olsztyn. Inspekcja mieszkania
Średnia 5/5 na podstawie 31 opinii.