W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest inspekcja domu oraz w jaki sposób ją przeprowadzić we Wrocławiu.

Kupno domu z rynku wtórnego to jeden ze stresujących momentów w życiu każdego inwestora. Dlaczego? Ponieważ takie nieruchomości często kryją sporo różnych tajemnic. Obecny właściciel nie chce dzielić się tym, co w nieruchomości nie funkcjonuje prawidłowo. Dlatego też inspekcja domu przed kupnem to usługa, z której warto skorzystać, aby mieć pełną wiedzę na temat realnego stanu nieruchomości.

Na czym polega inspekcja domu przed kupnem?

Inspekcję nieruchomości prowadzą inżynierzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. To specjaliści, którzy oceniają stan techniczny domu, biorąc pod uwagę to, co jest widoczne gołym okiem, ale też to, co ukryte pod tynkiem czy podłogą. To właśnie dzięki temu inwestor ma pełną wiedzę na temat stanu technicznego budynku, a także informacje, czy spełnia on normy określone przez prawo. Wreszcie badany jest całkowity metraż nieruchomości, stan techniczny okiem, drzwi, tynków. Można zbadać nawet poziom zawilgocenia ścian.

Korzyści płynące z przeprowadzenie usługi

Jakie realne korzyści płyną dla osoby, która zamówi taką usługę? Po pierwsze potencjalny nabywca zyskuje pełną wiedzę na temat stanu technicznego budynku. Po drugie dowiaduje się, jaki jest realny metraż. Może to zweryfikować z informacjami, które w ogłoszeniu zawarł obecny właściciel. Dzięki temu często udaje się renegocjować cenę nieruchomości, znacznie ją obniżyć. Inżynier, dokonując przeglądu stanu technicznego, podaje również szacunkową wycenę remontu, dzięki czemu można przekalkulować, czy to się opłaca.

Oceń artykuł:

Inspekcja domu przed kupnem Wrocław | 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 21 opinii.