Czy warto przed kupnem wykonać inspekcję domu

Inspekcja domu przed kupnem | zadzwoń 886 070 575

zdjęcie do W artykule wyjaśniamy,⭐co należy sprawdzić w⭐ domu przed jego kupnem.⭐

W artykule wyjaśniamy, czy warto przeprowadzić inspekcję domu z fachowcami oraz co powinniśmy sprawdzić przed jego zakupem.

Inspekcja domu z inżynierami Odbiór.pl

Inspekcja domu przed jego zakupem to niezwykle ważny moment pozwalający na dokładne oględziny miejsca, na które planujemy wydać dużo pieniędzy. Podczas inspekcji mamy czas na sprawdzenie domu pod względem walorów estetycznych, ale i technicznych. Inżynierowie z Odbiór.pl oferują wyręczenie w tym procesie nabywcy domu. Fachowcy weryfikują stan domu od zewnątrz i wewnątrz.

Zabrudzenia nowej elewacji
Sprawdzamy nie tylko elementy widoczne, ale i te niezauważalne od razu. Dzięki odpowiedniemu specjalistycznemu sprzętowi jesteśmy w stanie wykryć np. dzięki termowizji, spadki ciepła w pomieszczeniu, które mogą doprowadzić do powstania zawilgoceń. Kamera termowizyjna to nowoczesny sprzęt, który wykryje wszelkie niewidoczne na pierwszy rzut oka nieprawidłowości, które mogą spowodować później dla nas nie tylko wzrost kosztów za mieszkanie, ale także problemy zdrowotne.

Co sprawdzić podczas inspekcji domu

Fachowcy z Odbiór.pl podczas inspekcji domu sprawdzają przede wszystkim stan konstrukcji budynku, czy nie ma ewentualnych pęknięć w ścianach, na jakim terenie znajduje się dom. Sprawdzamy jaki materiał do budowy został użyty, jego jakość. Na zewnątrz także analizujemy połacie dachu, sprawdzamy wszystkie elementy należące do działki jak np. brama, podjazd. W środku domu weryfikujemy stolarki okienne i drzwiowe, ściany, tynki, podłogi, wszelkie instalacje. Każdy element domu jest dla naszych inżynierów istotny i nie zostanie pominięty podczas inspekcji. Klient, powierzając nam inspekcję domu, ma pewność, że usługa zostanie wykonana profesjonalnie. Dzięki naszemu doświadczeniu w sprawdzaniu mieszkań i domów możemy zagwarantować precyzyjność i pełen profesjonalizm podczas inspekcji.

Podczas inspekcji domu nabywcy bez doświadczenia i często także z brakiem dokładnej wiedzy na ten temat, mogą z łatwością pominąć ważne elementy w domu, które być może deweloper chce ukryć, a powinny zostać zweryfikowane. Oczywiście nabywcy mieszkania przysługuje 5-letnia rękojmia i wtedy nabywca może żądać naprawy usterek, ale zawsze lepiej jest na samym początku wykryć wszelkie nieprawidłowości i mieć pewność, że mieszkanie jest w odpowiednim stanie.


Oceń artykuł:

Inspekcja domu przed kupnem | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 24 opinii.
Potrzebujesz odbioru technicznego? ZAREZERWUJ ODBIÓR!

Pytania i odpowiedzi

Czym charakteryzuje się inspekcja domu?

Warto pamiętać, że sprawdzając jakość, precyzję i zgodność z zapisami w umowie deweloperskiej, dom ocenia się kompleksowo, nie tylko wnętrze jest ważne, ale także to, co na zewnątrz i wokół niego.

Szukanie wad - jak się za to zabrać?

Jeśli jesteś laikiem, zastanów się czy nie potrzebujesz pomocy, ponieważ inspekcja domu skupić się powinna przede wszystkim na konstrukcji, czyli na tym, co niewidoczne i drogie w naprawie.

Jaki sprzęt przyda się do sprawdzenia domu?

Poza latami i kątomierzem, można zastosować szczelinomierz, wilgotnościomierz, ale tak naprawdę sporo informacji kluczowych nabywca uzyska dzięki kamerze termowizyjnej.

Jak wygląda kwestia wykrytych wad na rynku pierwotnym, a jak na wtórnym?

Jeśli wady wykryliśmy w domu deweloperskim, to musimy wpisać je do protokołu odbioru, dzięki temu deweloper będzie musiał je naprawić, zaś na rynku wtórnym mogą pomóc w negocjacji ceny, a czasem nawet zniechęcić kupującego.

Czy warto powierzyć inspekcję domu fachowcy?

Zdecydowanie tak, ponieważ inspekcja domu powinna się skupić na tym, co niedostrzegalne gołym okiem, fachowcy wiedzą, co jest kosztowne i trudne w naprawie, wiedzą na co zwrócić uwagę, co powinno niepokoić, to cenna wiedza dla nabywcy.

Dlaczego warto skupić się przede wszystkim na konstrukcji domu?

Na rynku wtórnym konstrukcja to podstawa, jeśli nabywca nie chce zburzyć budynku, cała reszta zazwyczaj podlega kapitalnemu remontowi, zaś na rynku pierwotnym źle zrealizowana konstrukcja może w konsekwencji prowadzić do wielu usterek.

JESTEŚMY CERTYFIKOWANI PRZEZ:

inzynier odbior mieszkania w warszawie
inzynier odbior mieszkania w warszawie

O odbiorach mieszkań i domów

Usługi odbioru mieszkań i domów - dowiedz się więcej

odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Odbiór mieszkania

Podczas odbioru mieszkania weryfikujemy m.in. stan ścian, kąty, wilgotności oraz piony i poziomy. Wszystkie usterki wpisujemy do protokołu odbioru.

ZAREZERWUJ ODBIÓR
odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Odbiór domu

W ramach odbioru domu sprawdzamy m.in. także poddasze, schody, bramę garażową i zagospodarowanie terenu.

ZAREZERWUJ ODBIÓR
odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Termowizja

Przy pomocy kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie zweryfikować m.in. szczelność okien. Jesteśmy wyposażeni w kamery marki Flir.

ZAREZERWUJ ODBIÓR

Znamy normy i przepisy

Sprawdzamy zgodność mieszkania z licznymi normami

PN-ISO 9836:2015
Norma budowlana
Właściwości użytkowe w budownictwie. Określanie wskaźników powierzchniowych i kubaturowych.
PN-B-10110:2005
Norma budowlana
Tynki gipsowe wykonywane mechanicznie. Zasady i wymagania techniczne.
PN-EN ISO 8501-1
Norma budowlana
Wzrokowa ocena czystości powierzchni. Stropy.
PN-70/B-10101
Norma budowlana
Roboty tynkowe. Tynki zwykłe. Wymagania i badania przy odbiorze.
PN-75/B-10121
Norma budowlana
Okładziny z płytek ceramicznych.
PN-B-11206:1996
Norma budowlana
Materiały kamienne. Elementy kamienne. Podokienniki wewnętrzne
PN-EN 1279-1:2018-08
Norma budowlana
Szkło w budownictwie, szyby zespolone. Wymagania ogólne i jakość wizualna.
PN-88/B-10085
Norma budowlana
Stolarka budowlana. Okna i drzwi.