W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto sprawdzić stary dom z fachowcem oraz co powinno zostać w nim zweryfikowane.

Sprawdzenie domu z fachowcem

Stary dom może skrywać w sobie wiele nieodnalezionych usterek i wad, które powinny zostać wykryte jak najszybciej, aby nasza inwestycja nie stała się nieopłacalna. Podczas kontroli stanu domu warto mieć ze sobą osobę, inżyniera, który wie, jak sprawdzać i co, aby nabywca domu miał jasną sytuację.  Weryfikacja stanu technicznego jest niezwykle istotna przed zakupem domu, a zwłaszcza domu, który istnieje już kilka lat i nie ma najnowszej konstrukcji.  Jeżeli decydujemy się na zakup takiego domu, zadbajmy o to, aby wszystkie elementy należące do niego zostały sprawdzone.

Nieszczelna kabina prysznicowa

Inżynierowie z Odbiór.pl zawsze służą pomocą w tego typu czynnościach. Działamy na rynku na potrzeby klientów, którzy chcą mieć pewność, że nic nie zostanie pominięte. Jak wiadomo inspekcja domu samemu, niesie za sobą większe ryzyko niedopatrzenia jakichś istotnych elementów, usterek. Sprawdzenie domu lub mieszkania z fachowcem będzie na pewno korzystniejszym rozwiązaniem dla nabywcy, który nie posiada doświadczenia w takich czynnościach oraz odpowiedniego sprzętu. Inżynierowie z Odbiór.pl sporządzają dokładny raport z usługi, dzięki któremu nabywca domu ma większe rozeznanie na temat usterek, wad, jakie znajdują się w domu oraz dzięki temu może wymagać od sprzedawcy ich naprawy.

Jakie dokumenty przy kupnie starego domu

Przede wszystkim powinniśmy mieć wgląd do projektu budowlanego, aby zweryfikować, czy dom był wybudowany na pewno zgodnie z projektem. Następnie warto spojrzeć na dziennik budowy, aby mieć pewność, że pod zakończeniem budowy znalazł się podpis kierownika budowy. Kolejnym dokumentem dotyczącym budowy domu, jaki należy sprawdzić to pozwolenie na budowę i pozwolenie na użytkowanie, czy dom został postawiony legalnie i czy jest możliwe jego bezproblemowe użytkowanie. Przechodząc do wnętrza domu, skupmy się na sprawdzeniu dokumentacji powykonawczej przede wszystkim instalacji elektrycznej i sanitarnej, ale również gazowej.

 Na co zwrócić uwagę przed zakupem domu

Przed podjęciem decyzji o zakupie starego domu nie powinniśmy zapominać o sprawdzeniu wszelkich dokumentów dotyczących tego miejsca. Porozmawiajmy ze sprzedawcą o historii budynku, najlepiej, jeśli przedstawiłby nam stosowne dokumenty i potwierdzenia tego, jakie czynności były wykonywane w tym domu. Dowiedzmy się, kiedy był remont, z jakich materiałów jest zbudowany dom, ile czasu istnieje. Poprośmy o projekt architektoniczny, który rozjaśni nam wiele spraw dotyczących jego konstrukcji. Oprócz analizy stanu technicznego domu, zbadajmy także jego stan prawny.  Przyjrzyjmy się księdze wieczystej i temu czy dom nie jest obciążony hipoteką.

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnych inżynierów, którzy sprawdzą dom/mieszkanie pod kątem technicznym, zapraszamy do skontaktowania się z nami: 886 070 575, w celu umówienia się na dogodny termin usługi.

Oceń artykuł:

Kupno starego domu na co zwracać uwagę | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 52 opinii.