W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest inspekcja domu oraz w jaki sposób ją przeprowadzić w Łodzi.

Kupno domu z rynku wtórnego to procedura, na którą bardzo często decydują się Polacy. Taka nieruchomość kosztuje mniej niż nowy budynek, a poza tym nie trzeba tak długo czekać z wprowadzeniem się. Czasami wystarczy po prostu mały remont, czasami trzeba jednak działać o wiele więcej, aby nieruchomość stała się domem z marzeń. Inspekcja domu przed kupnem to usługa, z której warto skorzystać po to, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat planowanego do zakupu domu.

Czym jest inspekcja domu przed zakupem?

Specjalistyczna usługa, jaką jest przegląd techniczny domu, prowadzona jest przez inżynierów z wieloletnim doświadczeniem. To właśnie podczas takiej inspekcji można dowiedzieć się wszystkiego, na temat stanu technicznego nieruchomości. Inżynier sprawdza między innymi stan wszystkich instalacji, okiem, drzwi, tynków, stropów, dachu. Poza tym może dokonać oględzin ogrzewania, zbadać wilgotność w pomieszczeniu, ocenić stan zawilgocenia ścian. Szczegółowe informacje na temat budynku pozwalają stwierdzić, czy nadaje się on do zamieszkania i spełnia wszystkie normy prawne.

Korzyści dla kupującego

Jakie korzyści płyną z tego dla osoby planującej nabyć nieruchomość? Po pierwsze pełna wiedza dotycząca nieruchomości. Po drugie, możliwość ocenienia, czy koszty remontu, które trzeba będzie przeprowadzić, mieszczą się w granicach możliwości. Po trzecie, możliwość negocjowania ceny nieruchomości, jeżeli osoba sprzedająca zataiła część informacji i nie przedstawiła faktycznego stanu budynku. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Oceń artykuł:

Inspekcja domu przed kupnem Łódź | 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 41 opinii.