Kupno domu od dewelopera a dokumenty

Dokumenty kupno domu od dewelopera | zadzwoń 886 070 575

zdjęcie do W poniższym artykule podpowiadamy, ➡️ jakich dokumentów będziemy ⭐ potrzebowali podczas kupna domu od dewelopera.➡️

W poniższym artykule wyjaśniamy, jakich dokumentów potrzebujemy podczas kupna domu na rynku pierwotnym.

Deweloper realizuje nieruchomości, zajmując się tymi etapami, które bardzo często są dla przeciętnego nabywcy trudne do realizacji. Budowa domu wymaga sporo czasu, znajomości przepisów, a także logistyki w planowaniu kolejnych prac z kolejnymi ekipami. Jeśli chcemy mieć nowy dom, to warto zastanowić się, czy propozycja dewelopera nie jest tym, czego szukamy.

Kupno domu – rynek pierwotny

Żeby kupić dom od dewelopera, musimy przede wszystkim mieć na to środki i zdecydować się, jaki deweloper lub jaka lokalizacja nas interesuje. Po wybraniu wymarzonej lokalizacji i rozmowie z deweloperem podejmujemy decyzję, jeśli jest ona pozytywna i chcemy podpisać umowę deweloperską, musimy się z nią zapoznać wcześniej, by w trakcie spotkania z notariuszem treść umowy była wstępnie zaakceptowana przez obie strony. To bardzo ważne, bo należy pamiętać, że deweloper ma swoich prawników, którzy dbają o to, by jego interesy były zabezpieczone, warto mieć możliwość i sprawdzić umowę pod kątem zabezpieczenia nabywcy.

Zarysowania ram okiennych

Umowa deweloperska – dokument rynku pierwotnego

Od 2011 roku deweloper jest zobowiązany do tego, by z nabywcą podpisać umowę deweloperską w postaci aktu notarialnego u notariusza. Jest to bardzo ważna zmiana, która pozwala domagać się w sądzie sprawiedliwości, jeśli deweloper nie wywiąże się ze swoich zapewnień.
Umowa deweloperska nie przenosi własności, jest ona gwarantem tego, że deweloper wybuduje określoną w umowie nieruchomość w terminie, po czym przeniesie własność na nabywcę, z którym podpisał umowę deweloperską.

Kupno domu od dewelopera – dokumenty

Analizując zapisy, jakie zostały zawarte w umowie deweloperskiej, warto sprawdzić, czy znajdują się tam informacje o metrażu pomieszczeń, standardzie wykończenia, a także terminach poszczególnych realizacji.
Z perspektywy nabywcy warto sprawdzić wszystkie informacje dotyczące kar umownych czy odsetek. To ważne, by zrozumieć, kiedy i w jaki sposób będą naliczane, by w razie problemów wiedzieć, jakie są konsekwencje niedotrzymania terminów.
Deweloper poza wcześniejszym wglądem w umowę deweloperską powinien udostępnić pozwolenia na budowę. Nabywca powinien zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który informuje o tym, co może się wydarzyć na sąsiednich działkach. Świadomość sąsiedztwa czasem może być kluczowa w podejmowaniu decyzji o kupnie nieruchomości.
Najważniejsze jest jednak to, by w razie jakichkolwiek wątpliwości szukać pomocy u fachowców, specjaliści, którzy pracują dla nas, posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu pomogą każdemu, kto nie czuje się pewnie z tym zagadnieniem.Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 3 opinii.
Potrzebujesz odbioru technicznego? ZAREZERWUJ ODBIÓR!

JESTEŚMY CERTYFIKOWANI PRZEZ:

inzynier odbior mieszkania w warszawie

inzynier odbior mieszkania w warszawie


O odbiorach mieszkań i domów

Usługi odbioru mieszkań i domów - dowiedz się więcej

odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Odbiór mieszkania

Podczas odbioru mieszkania weryfikujemy m.in. stan ścian, kąty, wilgotności oraz piony i poziomy. Wszystkie usterki wpisujemy do protokołu odbioru.

ZAREZERWUJ ODBIÓR
odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Odbiór domu

W ramach odbioru domu sprawdzamy m.in. także poddasze, schody, bramę garażową i zagospodarowanie terenu.

ZAREZERWUJ ODBIÓR
odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Termowizja

Przy pomocy kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie zweryfikować m.in. szczelność okien. Jesteśmy wyposażeni w kamery marki Flir.

ZAREZERWUJ ODBIÓR

Znamy normy i przepisy

Sprawdzamy zgodność mieszkania z licznymi normami

PN-ISO 9836:2015
Norma budowlana
Właściwości użytkowe w budownictwie. Określanie wskaźników powierzchniowych i kubaturowych.
PN-B-10110:2005
Norma budowlana
Tynki gipsowe wykonywane mechanicznie. Zasady i wymagania techniczne.
PN-EN ISO 8501-1
Norma budowlana
Wzrokowa ocena czystości powierzchni. Stropy.
PN-70/B-10101
Norma budowlana
Roboty tynkowe. Tynki zwykłe. Wymagania i badania przy odbiorze.
PN-75/B-10121
Norma budowlana
Okładziny z płytek ceramicznych.
PN-B-11206:1996
Norma budowlana
Materiały kamienne. Elementy kamienne. Podokienniki wewnętrzne
PN-EN 1279-1:2018-08
Norma budowlana
Szkło w budownictwie, szyby zespolone. Wymagania ogólne i jakość wizualna.
PN-88/B-10085
Norma budowlana
Stolarka budowlana. Okna i drzwi.