Chcesz kupić nieruchomość? Jest to bardzo ekscytujące, a zarazem stresujące przedsięwzięcie. Warto w takiej sytuacji skorzystać z pomocy doradcy, który wykona zarówno audyt, jak i odbiór mieszkania, dzięki czemu Ty, będziesz spać spokojnie. 

Zakup domu lub mieszkania — kto może Ci pomóc?

Nie ma prawa, które regulowałoby, kto może pomagać Ci przy kupnie domu lub mieszkania. Może być to oczywiście ktoś z grona znajomych lub rodziny np. osoba, która kupowała niedawno swoje lokum lub ktoś, kto pracuje przy wykończeniu wnętrz. Trzeba jednak przyznać, że w wielu przypadkach zdecydowanie lepszym wyborem okazuje się specjalista, który doskonale zna się na rynku nieruchomości, a także ma dużą wiedzę na temat prawa budowlanego czy różnego rodzaju norm prawnych, związanych z zakupem własnego M4. Profesjonalny doradca przy zakupie nieruchomości to ogromna pomoc pod wieloma kątami, dlatego, mimo iż jest to dodatkowa inwestycja, warto rozważyć jego zatrudnienie.

Doradztwo przy zakupie nieruchomości na rynku wtórnym a pierwotnym

Doradca przy zakupie nieruchomości przydaje się niezależnie, czy decydujesz się na mieszkanie z rynku wtórnego, czy pierwotnego. Na czym polega taka usługa? W przypadku nieruchomości z drugiej ręki specjalista pomaga ocenić nieruchomość nie tylko pod kątem jej dopasowania do potrzeb kupującego, ale przede wszystkim pod kątem jej stanu technicznego. Sprawdza kondycję m.in. ścian i podłogi (czy nie ma zawilgoceń, pęknięć lub zagrzybienia), wszystkich instalacji, balkonu, okien, drzwi i wszelkich innych elementów, które są istotne z perspektywy kupującego. Co więcej, jest w stanie zarekomendować, czy znaleziona usterka to podstawa do zrezygnowania z zakupu danej nieruchomości, czy może jednak po prostu dobre pole do negocjacji. 

W przypadku domów czy mieszkań z rynku pierwotnego doradca wspiera przy odbiorze. W takim procesie warto sprawdzić, czy każdy element nieruchomości jest zgodny z umową, czy wszelkie elementy wykonano dobrze (np. czy instalacje są odpowiednio poprowadzone, czy wylewki są równe lub, czy okna nie są porysowane). Wielu osobom wydaje się, że kupując nowe mieszkanie, nie muszą martwić się nieprawidłowości.

Nic bardziej mylnego! Deweloperzy często popełniają błędy i jeśli nie wiesz, na co zwracać uwagę, możesz pominąć usterki, które znacząco wpłyną na Twój komfort mieszkania w danym miejscu. Nasi specjaliści, przyjeżdżając na miejsce, są wyposażeni nie tylko w odpowiednie narzędzia, które pomagają im wszystko sprawdzić, ale także w wiedzę związaną, np. z prawem budowlanym czy obowiązującymi w budownictwie normami. Przeciętny człowiek, który kupuje mieszkanie, nie dysponuje tak precyzyjnymi urządzeniami mierniczymi ani tak rozbudowanymi kompetencjami, dlatego specjaliści są tak potrzebni.

Mamy nadzieję, że ten artykuł wyjaśnił Ci, dlaczego warto korzystać z pomocy doradcy przy zakupie nieruchomości. Zapraszamy do współpracy!


Oceń artykuł:

Doradca przy zakupie nieruchomości - kogo wybrać?
Średnia 5/5 na podstawie 29 opinii.