W poniższym artykule wyjaśniamy, czy warto wykonać badanie termowizyjne mieszkania.

Kiedy mamy przed sobą odbiór mieszkania od dewelopera, to powinniśmy zatroszczyć się o to, aby była z nami firma, która dokona wszystkich niezbędnych pomiarów. Będziemy wtedy pewni, że ewentualne wszystkie nieprawidłowości zostaną bardzo szybko wykryte i dzięki temu będziemy mogli domagać się ich usunięcia nie na własny koszt. Musimy jednak być pewni, że firma, którą poprosimy o pomoc w odbiorze mieszkania, jest nie tylko bardzo kompetentna, ale przede wszystkim dysponuje specjalistycznym sprzętem.

Badanie termowizyjne, czy warto o nie zadbać, odbierając mieszkanie?

Kamera termowizyjna i badanie z jej wykorzystaniem z całą pewnością warto przeprowadzić. Możemy dzięki temu zobaczyć, gdzie znajdują się ewentualne nieprawidłowości, a w okresie zimowym jesteśmy w stanie nawet stwierdzić, jak rozkłada się ciepło i jaka jest temperatura ścian. Dzięki temu możemy oszacować wysokość rachunków za ogrzewanie w przyszłości. Jest to bardzo ważne, bo zyskujemy dzięki temu pełen obraz sytuacji.

W czym pomaga nam badanie termowizyjne?

Możemy liczyć na to, że za pomocą badania termowizyjnego będziemy w stanie sprawdzić grubość ścian, ich nachylenie, a także stan elektryki w danym domu. Kamera sprawdzi także poziom wilgotności, dzięki czemu można wyeliminować ryzyko powstania grzyba i pleśni w przyszłości. Jest to bardzo częsty problem osób, które nie zdecydowały się na to badanie i musiały borykać się z pleśnią przez długie lata. Możemy także liczyć na sprawdzenie za pomocą badania, czy nie ma w ścianach przecieków, które również mogą okazać się problematyczne i w efekcie osłabiać stopniowo ściany.

Sprawdzanie wszystkiego, zanim podpiszemy odbiór mieszkania

Musimy mieć na uwadze, że badanie termowizyjne może uchronić nas przed podpisaniem umowy odbioru, która będzie zwieńczeniem całości. Staje się jednak kłopotliwa, kiedy w mieszkaniu zostaną wykryte usterki, które w efekcie będziemy musieli usunąć na własny koszt. Kiedy jednak zdecydujemy się na badanie termowizyjne, to możemy liczyć na to, że w porę wszystko zostanie wykryte i dzięki temu będziemy mogli żądać naprawy tego, co jest z umową niezgodne. Warto więc poszukać firmy, która dokona badania kamerką termowizyjną i zabezpieczy nas przed ewentualnymi problemami w przyszłości.

Oceń artykuł:

Badanie termowizyjne mieszkania | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 28 opinii.