W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest inspekcja domu oraz w jaki sposób ją przeprowadzić w Opolu.

Czy warto kupować nieruchomość z drugiej ręki? Bez wątpienia tak, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że taki dom może kryć wiele tajemnic. Inspekcja domu przed kupnem, którą przeprowadzi inżynier z wieloletnim doświadczeniem, da pełnią informacje na temat stanu technicznego nieruchomości i pozwoli podjąć dobrą decyzję.

Czym jest przegląd techniczny domu przed kupnem?

Stare domy kryją wiele przykrych niespodzianek. Niestety ich stan techniczny często nie jest na tyle dobry, aby zamieszkać bez remontu. Warto wiedzieć, co trzeba zrobić, aby dom zaczął świecić prawdziwym blaskiem i był bezpieczny, ekonomiczny i łatwy w utrzymaniu. Właśnie informacje na ten temat daje przegląd techniczny. Inżynier sprawdzi stan instalacji, podłóg, parapetów, okien i drzwi, stropów i dachu. Może ocenić stan zawilgocenia nieruchomości, sprawdzić realny metraż, który czasami może różnić się od tego, co podaje w ogłoszeniu o sprzedaży obecny właściciel. To informacje, do których zwyczajnie trzeba mieć dostęp, aby podejmować dobre decyzje.

Korzyści dla kupujących

Korzyści dla osób kupujących budynki z rynku wtórnego są nieocenione, dlatego też warto zdecydować się na taki przegląd techniczny. Można dzięki niemu dowiedzieć się, ile mniej więcej będzie kosztował remont budynku. Dostać informację, czy nieruchomość spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa, które zawarte są w prawie. Wreszcie renegocjować cenę zakupu, jeżeli informacje uzyskane podczas przeglądu technicznego będą w dużym stopniu różniły się od tego, co na temat budynku mówi właściciel.

Oceń artykuł:

Inspekcja domu przed kupnem Opole | 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 9 opinii.