W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest inspekcja domu oraz w jaki sposób ją przeprowadzić w Zielonej Górze.

Dom z drugiej ręki to dobry zakup, jeżeli nowy inwestor zdaje sobie sprawę z tego, jakie tajemnice kryje nieruchomość. Niestety trudno dowiedzieć się wszystkiego od właścicieli, którzy chcą sprzedać budynek, i to z zyskiem. Warto wtedy zdecydować się na przegląd techniczny, który wykona inżynier specjalista, pracujący w tej branży od lat.

Inspekcja domu przed kupnem

Na czym polega przegląd techniczny i inspekcja domu przed kupnem? To profesjonalna usługa, podczas której sprawdzone zostają wszystkie najważniejsze elementy nieruchomości. Inżynier określa stan podłóg, stropów, dachu, ścian, instalacji. Ocenia zawilgocenie nieruchomości, sprawdza metraż, porównując z tym, co w ogłoszeniu czy podczas spotkań twierdzi aktualny właściciel. Dzięki temu ludzie planujący zakup nieruchomości mają pełnią informacje na temat budynku i wiedzą, na co się piszą.

Co daje przegląd techniczny domu?

Warto zainwestować pieniądze w taki przegląd techniczny. Jeżeli nieruchomości się nie kupi, nie są to absolutnie pieniądze utopione w błoto. Dlaczego? Ponieważ czasami lepiej nie decydować się na pewne inwestycje, niż ponieść je, a następnie żałować. To właśnie świadomość, w jakim stanie jest budynek, pozwala trafnie decydować. Co więcej, wiedza na temat stanu technicznego daje przewagę podczas negocjacji. Można spróbować renegocjować cenę za dom, która musi uwzględniać prawdę na temat stanu technicznego. Warto zatem podejść do tego tematu właśnie w ten sposób, upewnić się przed zakupem, tak by podjąć dobrą decyzję. W końcu zakup domu z drugiej ręki to jedna z największych inwestycji w życiu.

Oceń artykuł:

Inspekcja domu przed kupnem Zielona Góra. Inspekcja mieszkania
Średnia 5/5 na podstawie 20 opinii.