W poniższym artykule wyjaśniamy, jaki jest koszt odbioru mieszkania od dewelopera.

Odbiór mieszkania od dewelopera powinien odbywać się w taki sposób, abyśmy mieli pewność, że stan techniczny nieruchomości jest zgodny z tym, co jest w umowie, a także z normami budowlanymi. Nie należy więc robić tego bez pomocy doświadczonych i wykwalifikowanych osób w tym zakresie, bo możemy nie tylko stracić swoje pieniądze, ale także sprawić, że będziemy musieli borykać się z wieloma problemami związanymi ze złym stanem budynku.

Kto powinien dopilnować odbioru mieszkania od dewelopera?

Warto w tym celu poprosić o pomoc firmę, która da nam dostęp do opinii inżyniera. Sprawdzi nam nieruchomość pod kątem zgodności z normami, a także w porę, jeszcze przed podpisaniem odbioru mieszkania wykryje usterki. Jest to bardzo ważne, bo tylko dzięki temu będziemy mieć pewność, że odbierane mieszkanie jest faktycznie takie, jak tego oczekujemy. Musimy mieć pewność, że nieruchomość także nie stwarza dla nas zagrożenia.

Badanie termowizyjne, dlaczego jest niezbędne?

Badanie termowizyjne jest kluczowe, kiedy dokonujemy odbioru mieszkania od dewelopera. Dzięki promieniowaniu podczerwonemu możemy zobaczyć, jak rozkłada się ciepło w całym budynku, co pokaże nam nie tylko, w jakim stanie są ściany, ale także da pełen obraz naszych przyszłych rachunków za ogrzewanie. Warto więc sprawdzić, czy firma, którą poprosimy o odbiór naszego mieszkania, a raczej nadzór w odbiorze będzie wykonywała badanie termowizyjne. Możemy dzięki temu uniknąć wielu nieprzyjemnych i nieoczekiwanych sytuacji w przyszłości.

Wykonanie raportu o usterkach

Kiedy poprosimy o pomoc firmę, która na nasze zlecenie wykona odbiór mieszkania od dewelopera, to możemy być pewni, że zostanie wykonane nie tylko badanie termowizyjne, ale także zostanie sporządzony raport o usterkach. Jest to bardzo ważne, aby nie podpisywać odbioru wtedy, kiedy nie została dopełniona żadna kwestia związana z naszym mieszkaniem. Należy sprawdzić więc, czy wszystko zostało wykonane zgodnie z umową, a także normami budowlanymi. Jest to kluczowe, abyśmy mogli czuć się w mieszkaniu bezpiecznie, a także przede wszystkim, aby nie narazić się na koszty związane z koniecznością remontu, lub wymiany jakiegoś elementu z powodu niewłaściwie wykonanej pracy ekipy budowlanej.

Oceń artykuł:

Odbiór mieszkania cena | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 7 opinii.