W poniższym artykule wyjaśniamy, czy condohotel jest dobrym wyborem.

Jeśli ktoś dysponuje wolną gotówką, to warto pomyśleć nad inwestycją w nieruchomość. Kupno mieszkania to sposób na bezpieczne ulokowanie środków, które będzie można w każdej chwili odzyskać lub nawet pomnożyć swój kapitał.

Ciekawym rozwiązaniem jest inwestycja w condohotel, czyli połączenie hotelu i budynku mieszkalnego. Niektórzy traktują condohotel jako miejsce do wypoczynku podczas urlopu, inni decydują się na niego z powodu dodatkowych korzyści w postaci najmu krótkoterminowego.

Czy condohotel to dobry wybór?

Condohotele są najczęściej budynkami o wysokim standardzie wykończenia, z segmentu premium, mające atrakcyjne i wręcz prestiżowe lokalizacje. Bardzo często spotyka się condohotele w miejscowościach turystycznych, czyli w górach i nad morzem. Na nieruchomość składają się liczne pokoje, a każdy z nich ma ustanowiony status odrębności, czyli posiada własną księgę wieczystą. Condohotel można traktować podobnie jak mieszkanie od dewelopera przeznaczone pod inwestycje. Można pomnażać zainwestowany kapitał, wynajmując pokoje turystom czy biznesmenom będącym w podróży służbowej. Trzeba liczyć się z koniecznością podziału zysków z operatorem budynku, czyli osobą odpowiedzialną za utrzymanie części wspólnych. Jeśli kogoś interesują bezpieczne inwestycje, to condohotel będzie dobrym wyborem.

Czy inwestycja w condohotel jest ryzykowna?

Inwestycja w condohotel ma wiele zalet, ale trzeba być też świadomym ryzyka. Nigdy nie można być pewnym zysków, z wynajmu, są one sezonowe i uzależnione od wielu czynników. Na opłacalność wpływa jakość obsługi operatora budynku, lokalizacja obiektu, stan nieruchomości. Przed zakupem zawsze powinno się najpierw wykonać audyt nieruchomości, przeprowadzić odbiór mieszkania ze specjalistą, aby zweryfikować dokładnie jego stan techniczny. Konieczne jest ponoszenie kosztów utrzymania nieruchomości, sprawowania nad nią zarządu i to z góry. Ceny condohoteli są wyższe niż mieszkań w stanie deweloperskim. Zaletą condohoteli jest to, że pozwalają na chronienie pieniędzy przed inflacją. Jeśli nieruchomość będzie właściwie prowadzona, to zyski z inwestycji mogą sięgnąć rocznie do nawet dziesięciu procent wartości budynku.

Oceń artykuł:

Condohotel - czy warto? | 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 37 opinii.