W treści informacje dotyczące doradcy przy zakupie mieszkania.

Kupując wymarzone mieszkanie, warto mieć kompleksową wiedzę na jego temat. Nie zawsze otrzymamy ją od sprzedającego, bliscy również nie będą w stanie pomóc w tej kwestii, warto zatem skorzystać z pomocy kogoś, kto obiektywnie podejdzie do tematu i poradzi, czy warto kupić wybrane mieszkanie, czy lepiej będzie się wstrzymać i poszukać dalej.

Doradca przy zakupie domu

Doradca to człowiek, który działa na zlecenie swojego klienta. Jego praca nie polega na tym, by sprzedać nieruchomość (jak w przypadku agenta). On ma zebrać wszystkie informacje, które pomogą podjąć kupującemu rzetelną decyzję, opartą o wiele przesłanek. To bardzo cenna pomoc, szczególnie gdy mamy do czynienia z rynkiem wtórnym, ponieważ tam trzeba skrupulatnie przejrzeć zarówno stan techniczny wybranej inwestycji jak i jej stan prawny. Doradca ma bardzo często większe doświadczenie i wie, gdzie szukać tego, co może chcieć ukryć sprzedający. 

Przegląd nieruchomości przed kupnem

W trakcie wyboru nieruchomości musimy skrupulatnie przyjrzeć się konstrukcji budynku, a także instalacji, która się w nim znajduje. Warto skontrolować, czy nie pora na kapitalny remont, który został schowany pod nową warstwą farby lub tapety. To, co zazwyczaj wymaga większych nakładów finansowych, nie jest dostrzegalne gołym okiem, zaś zmiany związane z aranżacją wnętrz najczęściej wynikają z potrzeb indywidualnych i na to środki kupujący zwykle posiada.

Sporym wydatkiem są poprawki ścian i posadzek, a także wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. 

Pomoc przy zakupie mieszkania

Warto sprawdzić, czy wybrane przez kupujących mieszkanie jest dobrze ocieplone i w czasie trwania sezonu grzewczego nie będzie problemu ze stratami ciepła i ewentualnym grzybem, który spowodowany jest wilgocią wynikającą z mostków cieplnych w okolicy okien czy drzwi. 

Jeśli inwestor ma problem z aspektem prawnym, nasza firma jest w stanie sprawdzić również te kwestie, ponieważ działa we współpracy z doświadczonymi prawnikami, którzy niejednokrotnie analizowali niejasne sytuacje wynikające z nieoczywistych zapisów.

Oceń artykuł:

Doradca przy zakupie mieszkania | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 4 opinii.