W poniższym artykule wyjaśniamy, co sprawdzamy podczas odbioru domu.

Odbiór domu od dewelopera – co sprawdzić?

Zakup wymarzonego domu to poważna decyzja, która znacząco wpływa na nasze życie. Dlatego też chcąc uniknąć zbędnych problemów, zalecamy dokładną weryfikację danego dewelopera, a także jego oferty. Należy przyjrzeć się kwestiom prawnym, technicznym oraz finansowym. Poza drobiazgowym sprawdzeniem sytuacji firmy deweloperskiej szczególną uwagę powinno się też poświęcić umowie deweloperskiej. Natomiast, gdy już szczęśliwie ją podpiszemy, przychodzi czas na oficjalny odbiór techniczny domu. Jest to doskonała szansa na ocenę autentycznego stanu technicznego lokalu. W trakcie audytu technicznego ważna jest weryfikacja, czy dana nieruchomość spełnia przepisy budowlane opisane w Polskich Normach oraz warunki zawarte w prospekcie informacyjnym.

Poza tym trzeba jeszcze spisać w protokół odbioru wszystkie odnalezione wady, usterki i niedociągnięcia, które firma deweloperska będzie zobowiązana usunąć.

Ile kosztuje odbiór domu?

Odbiór techniczny nieruchomości w towarzystwie dewelopera nie wiąże się z dodatkową ceną. Nabywca ma do niego prawo zgodnie z zapisami Ustawy deweloperskiej. Niemniej wraz ze wzrostem świadomości kupujących, coraz częściej decydują się oni na skorzystanie z asysty fachowca do przeprowadzenia przeglądu technicznego. Cena takiego audytu technicznego w obecności inżyniera to kwota rzędu kilkuset złotych. Śmiało, można stwierdzić, że jest to doprawdy doskonała inwestycja, która chroni interesy nabywcy. Koszta ewentualnych napraw, a do tego stres i problemy z tym związane, zdecydowanie warte są ceny wynikającej z wynajęcia specjalisty. Fachowiec posiada niezbędną wiedzę, doświadczenie oraz sprzęt, co umożliwia mu wykrycie nawet wad ukrytych domu. Sprawdza kompleksowo cały budynek wraz z przynależnościami. Ocenia między innymi stan podłóg, ścian, instalacji, drzwi, okien oraz całej konstrukcji.

Nasza firma specjalizuje się właśnie w takich odbiorach technicznych. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę inżynierów na terenie całej Polski. Zapraszamy zatem do kontaktu!

Oceń artykuł:

Ile kosztuje odbiór domu | 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 4 opinii.