W poniższym artykule wyjaśniamy, kim jest inwestor a kim deweloper.

Coraz więcej osób interesuje się inwestycją w nieruchomości widząc w takiej działalności możliwość ochrony swojego kapitału. Z tego powodu, nowe mieszkania cieszą się niesłabnącą popularnością, a ich ceny wcale nie maleją. Z tego powodu, warto wiedzieć jak rozróżniać podstawowe pojęcia jak np. inwestor czy deweloper.

Wiedza kluczem do sukcesu

Kupno mieszkania jest poważną inwestycją bardzo często łączącą się z kredytem na wiele lat. Z tego powodu, każda decyzja powinna być oparta o  dużą wiedzę, aby nie wpaść w tarapaty.

Warto zacząć od tego, aby zrozumieć różnice pomiędzy inwestorem, a deweloperem. Pierwszy z nich to osoba, która jest zainteresowana kupnem danej nieruchomości. Może to być osoba fizyczna lub przedsiębiorstwo posiadające odpowiednią formę prawną do takiego przedsięwzięcia.

Deweloper to z kolei podmiot odpowiedzialny za budowę danej nieruchomości. Są to najczęściej duże firmy z branży budowlanej posiadające odpowiednią wiedzę i umiejętności. Trzeba jednak uważać, gdyż widząc możliwość dużego zarobku powstało sporo przedsiębiorstw, które nie mogą poszczycić się odpowiednimi kompetencjami w tej dziedzinie.

Co powinien wiedzieć każdy inwestor?

Przede wszystkim musi zdać sobie sprawę, jak istotnym etapem jest odbiór mieszkania. To w tym momencie można pokazać deweloperowi miejsca, które muszą zostać poprawione przed dokonaniem zakupu przez klienta. Branża budowlana jest ściśle związana pewnymi normami, których każdy wykonawca musi przestrzegać. Określają one między innymi poziom wilgoci ścian, kąty nachylenia poszczególnych elementów oraz kąty w rogach pomieszczeń. Jeżeli któraś wytyczna nie jest spełniona, deweloper jest zobowiązany do naprawy.

Podsumowując, mając odpowiednio dużą wiedzę można podejmować dużo lepsze decyzje. Jest to ważne szczególnie w kontekście kupna mieszkania, gdyż wiele z nich jest bardzo drogich. Kiedy nieruchomość okaże się niewypałem może pogrążyć inwestora. Z tego powodu, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy mieszkanie deweloperskie nie będzie lepszym rozwiązaniem.

Oceń artykuł:

Kim jest inwestor a kim deweloper | 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 115 opinii.