W poniższym artykule wyjaśniamy, w jaki sposób pozbyć się odchodów kuny domowej z domu.

Kuna domowa, choć jest ssakiem o niewielkich rozmiarach, potrafi wyrządzić naprawdę wiele nieprzyjemnych w skutkach szkód. Jak postępować z kuną, gdy już się u nas zadomowi? Czy samo sprawdzenie domu wystarczy?

Jak rozpoznać odchody kuny domowej?

Kupno działki z domem z rynku wtórnego wymaga dokładnego sprawdzenia, również pod kątem obecności nieproszonych lokatorów, w tym kuny domowej. Po czym poznać, że ssak ten upatrzył sobie nasz dom na nowe mieszkanie? O jego obecności będą świadczyły przede wszystkim hałasy (pojawiające się najczęściej nocą) przypominające stukotanie lub chrobotanie. Dodatkowym potwierdzeniem obecności nieproszonych lokatorów są również ich odchody, w których będą znajdowały się resztki pestek i owoców. Z obecnością kuny w domu wiąże się również nieprzyjemny i bardzo intensywny zapach moczu.

Jak się pozbyć kuny domowej?

Kunę domową można wypłoszyć samodzielnie (pamiętając jednak o tym, by nie zrobić krzywdy zwierzęciu) lub skorzystać z pomocy specjalisty od deratyzacji. Poza poczynieniem planu pozbycia się kuny należy również oszacować wyrządzone przez nią szkody. Niestety, ze względu na styl bycia zwierzęcia najczęściej są one dość znaczące. W tym przypadku uszkodzeniu ulega przede wszystkim izolacja poddasza. Im dłużej niechciany lokator przebywa w domu, tym zniszczenia te są większe.

Domowe i bezpieczne sposoby na pozbycie się kuny?

Pierwszym krokiem do pozbycia się kuny jest jej wytropienie i znalezienie miejsca, poprzez które dostaje się do domu. Tu warto szukać śladów pazurów na elewacji budynku, które są najbardziej oczywistym znakiem, że gdzieś w pobliżu kuna znalazła sobie wygodne wejście do domu. Wyraźnym znakiem świadczącym o jej obecności są także pogryzione kable czy izolacja termiczna.

Kuny to zwierzęta znajdujące się pod ochroną, dlatego też pozbywając się tych gryzoni, trzeba zadbać o ich bezpieczeństwo. Z tego też powodu najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy specjalisty, który nie tylko skutecznie usunie ją z naszego domu, ale przede wszystkim zadba o to, by szybko i bezpiecznie powróciła na łono natury. Gdy kuna opuści już nasz dom, należy zadbać o to, by nie znalazła do niego drogi powrotnej.

Oceń artykuł:

Jak pozbyć się odchodów kuny domowej | 886 070 575
Średnia 4.8/5 na podstawie 23 opinii.