W poniższym artykule wyjaśniamy, jakich dokumentów potrzebujemy do dostawy prądu do mieszkania.

Na etapie odbioru stanu deweloperskiego każdy nabywca musi pamiętać, że może spotkać się z różnymi sytuacjami. Jest to także moment, w którym zaczyna się załatwianie formalności, jakie będą potrzebne, by móc sprawnie wykończyć mieszkanie.

Dostawa prądu – jakie dokumenty należy przygotować?

Jeśli odbiór mieszkania przebiegnie pomyślnie, można zacząć kolejny etap, którym jest zazwyczaj załatwienie umowy na dostarczanie energii elektrycznej. Mając protokół odbioru, a także dokument potwierdzający prawo do dysponowania lokalem, czyli najczęściej jest to umowa deweloperska, bo na tym etapie nabywca nie posiada jeszcze dokumentu przenoszącego własność, a także dokument tożsamości i ewentualne pełnomocnictwo – można skontaktować się z dostawcą energii elektrycznej, by sporządzić umowę. Warto wcześniej zorientować się w tej sprawie u przedstawiciela dewelopera lub też z prospektów, które z pewnością każdy nabywca posiada.

Brak gniazdka

Kiedy nie podpisywać umowy z dostawcą energii elektrycznej?

Jest jedna istotna kwestia, która może wstrzymać nabywcę. Negatywnie odebrane mieszkanie, które posiada poważne usterki, jest przeszkodą w podejmowaniu jakichkolwiek kroków, które mogłyby wiązać się z pracami wykończeniowymi. Dopóki sytuacja nie zostanie naprawiona przez ekipę dewelopera, należy czekać z podpisywaniem umowy z dostawcą energii elektrycznej, by nie narażać się na zbędne koszty. Jeśli chodzi o realizację napraw wad i usterek jest to traktowane różnie. Zgodnie z ustawą deweloperską, deweloper ma obowiązek do 30 dni od spisania protokołu, naprawić wady i usterki.

Co jest ważne, jeśli chodzi o energię elektryczną?

Należy pamiętać, że podczas odbioru technicznego lokalu, gdy spisywany jest protokół, należy odnotować wskazania liczników prądu i innych mediów, które są do tego mieszkania doprowadzone. Najczęściej jednak sytuacja wygląda tak, że do poszczególnych mieszkań nie przyłączono prądu, więc trzeba działać we własnym zakresie, by jak najszybciej umowę z zakładem energetycznym podpisać.

Oceń artykuł:

Jakie dokumenty potrzebne do dostawy prądu od dewelopera | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 65 opinii.