Plusy i minusy kupna domu od osoby prywatnej

Kupno domu od osoby prywatnej | zadzwoń 886 070 575

zdjęcie do W poniższym artykule wyjaśniamy, ⭐ jak wygląda kupno domu od osoby prywatnej ➡️oraz dlaczego warto przeprowadzić audyt ➽ techniczny domu.

W poniższym artykule podpowiadamy, jak wygląda sprawdzenie stanu technicznego domu od osoby prywatnej, który planujemy kupić.

Zakup domu na rynku wtórnym może nieść ze sobą pewne ryzyka, z którymi kupujący nieruchomość od dewelopera nie muszą się mierzyć. Jak przygotować się do kupna domu od osoby prywatnej i na co zwrócić szczególną uwagę?

Sprawdzenie stanu technicznego domu przed zakupem


Kluczowe znaczenie dla podjęcia decyzji o zakupie konkretnej nieruchomości powinno mieć sprawdzenie jej stanu technicznego. Na tej podstawie możliwe będzie też oszacowanie kosztów ewentualnego remontu, gdyby przeprowadzenie takiego okazało się konieczne.

Odstające płytki na ścianie w łazience
Wydawać by się mogło, że ocena stanu technicznego domu nie jest skomplikowanym zadaniem, ale wbrew pozorom łatwo jest przeoczyć istniejące wady i usterki, jeżeli nie posiadamy stosownej wiedzy (w tym znajomości prawa budowlanego i obowiązujących norm budowlanych), a także profesjonalnego sprzętu, jakim jest chociażby kamera termowizyjna. Tym wszystkim dysponują inżynierowie firmy odbiór.pl. Zlecenie ekspertom przeprowadzenia audytu technicznego domu przed jego zakupem jest właściwie jedynym pewnym sposobem na uzyskanie kompleksowej wiedzy odnośnie jego stanu technicznego.
W ramach takiej kontroli budynek sprawdzany jest zarówno pod względem jakości i stanu jego elementów konstrukcyjnych, połaci dachowych i obróbki blacharskiej, jak i pod kątem jego wykończenia (tynków/ścian, podłóg/wylewki, stolarki okiennej i drzwiowej) oraz wszystkich instalacji (wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, gazowej, ogrzewania, wentylacji, telekomunikacji).
Przeprowadzane jest też badanie termowizyjne, dzięki któremu możliwe jest zidentyfikowanie usterek, niewidocznych na pierwszy rzut oka, takich jak zawilgocenie ścian lub brak szczelności drzwi i okien. Dodatkowo inspekcja obejmuje też weryfikację spójności zagospodarowania działki oraz kontrolę stanu ogrodzenia i podjazdu. W jej rezultacie otrzymujemy kompletny raport, dotyczący interesującej na nieruchomości, dzięki czemu możemy podjąć w pełni świadomą decyzję odnośnie zakupu lub rezygnacji z niego.

Audyt techniczny z odbiór.pl


Inżynierowie firmy odbiór.pl posiadają ogromną (dodatkowo stale aktualizowaną) wiedzę oraz doświadczenie z zakresu kontroli technicznej i odbiorów domów i mieszkań zarówno na rynku wtórnym, jak i na pierwotnym. Dzięki kompleksowej znajomości wszystkich obowiązujących norm, przepisów i rozporządzeń potrafią zidentyfikować w trakcie kontroli technicznej nieruchomości wszelkie, nawet najdrobniejsze, nieprawidłowości, także dzięki wykorzystaniu najwyższej klasy profesjonalnego sprzętu. Nie bez znaczenia jest też duża dostępność usługi oraz krótki czas oczekiwania na jej realizację.
Zlecenie przeprowadzenia technicznej inspekcji domu przed jego zakupem, pomimo iż wiąże się z koniecznością poniesienia pewnych dodatkowych kosztów, powinno być jednym z podstawowych etapów przygotowania się do transakcji kupna nieruchomości.Oceń artykuł:

Kupno domu od osoby prywatnej | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 31 opinii.
Potrzebujesz odbioru technicznego? ZAREZERWUJ ODBIÓR!

JESTEŚMY CERTYFIKOWANI PRZEZ:

inzynier odbior mieszkania w warszawie
inzynier odbior mieszkania w warszawie

O odbiorach mieszkań i domów

Usługi odbioru mieszkań i domów - dowiedz się więcej

odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Odbiór mieszkania

Podczas odbioru mieszkania weryfikujemy m.in. stan ścian, kąty, wilgotności oraz piony i poziomy. Wszystkie usterki wpisujemy do protokołu odbioru.

ZAREZERWUJ ODBIÓR
odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Odbiór domu

W ramach odbioru domu sprawdzamy m.in. także poddasze, schody, bramę garażową i zagospodarowanie terenu.

ZAREZERWUJ ODBIÓR
odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Termowizja

Przy pomocy kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie zweryfikować m.in. szczelność okien. Jesteśmy wyposażeni w kamery marki Flir.

ZAREZERWUJ ODBIÓR

Znamy normy i przepisy

Sprawdzamy zgodność mieszkania z licznymi normami

PN-ISO 9836:2015
Norma budowlana
Właściwości użytkowe w budownictwie. Określanie wskaźników powierzchniowych i kubaturowych.
PN-B-10110:2005
Norma budowlana
Tynki gipsowe wykonywane mechanicznie. Zasady i wymagania techniczne.
PN-EN ISO 8501-1
Norma budowlana
Wzrokowa ocena czystości powierzchni. Stropy.
PN-70/B-10101
Norma budowlana
Roboty tynkowe. Tynki zwykłe. Wymagania i badania przy odbiorze.
PN-75/B-10121
Norma budowlana
Okładziny z płytek ceramicznych.
PN-B-11206:1996
Norma budowlana
Materiały kamienne. Elementy kamienne. Podokienniki wewnętrzne
PN-EN 1279-1:2018-08
Norma budowlana
Szkło w budownictwie, szyby zespolone. Wymagania ogólne i jakość wizualna.
PN-88/B-10085
Norma budowlana
Stolarka budowlana. Okna i drzwi.