Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić mieszkanie od komornika - pomożemy Ci odpowiedzieć na to pytanie w poniższym tekście.

Jednym ze sposobów na zakup inwestycji, jest skorzystanie z licytacji komorniczej, dzięki której można nabyć nieruchomość lub działkę w korzystnej cenie. Jak to zrobić?

Licytacja komornicza

Licytacje komornicze zazwyczaj są ciekawą alternatywą dla kupna inwestycji w sposób tradycyjny. Polegają one na tym, że bierze w nich udział każdy, kto wpłaci wadium i stawi się w wyznaczonym czasie na miejscu licytacji. Całą procedurą kieruje komornik, ma ona na celu spłacenie wierzycieli. Kwota, od której zaczyna się licytacja jest zazwyczaj mniejsza od ceny rynkowej, co bardzo często jest ciekawą alternatywą dla osób, które mają ograniczone fundusze. Cena wywoławcza wynosi 75% ceny rynkowej. Warto jednak pamiętać, że kwestia ceny to jedno, a przedmiot licytacji to drugie i właśnie na tym drugim aspekcie warto zatrzymać się trochę dłużej. 

Licytacja komornicza bardzo często wiąże się ze sprzedażą inwestycji mało atrakcyjnej, którą należy wyremontować. Ocena lokalu należy do komornika, który potrafi wycenić inwestycję nie zawsze w sposób wiarygodny i trafny. Zdarza się, że zainteresowany kupnem inwestycji nabywa do niej prawa, nie wiedząc, że mieszkają w niej lokatorzy, którzy nie chcą się wyprowadzić. Lokal może być też obciążony hipoteką.

Warto mieć świadomość, że kupując inwestycję na licytacji komorniczej nabywamy je bez długów poprzedniego właściciela, jest to nabycie pierwotne. Kłopoty mogą się pojawić w sytuacji, gdy ewentualni lokatorzy nie będą chcieli udostępnić lokalu, korzystając z wszczęcia postępowania sądowego, które może toczyć się naprawdę długo.

Kupno mieszkania od komornika

Decydując się na licytację komorniczą, bardzo często nie do końca wiemy, z czym możemy się mierzyć, po wygranej licytacji. Jest to inwestowanie dla odważnych i świadomych. Niekoniecznie dla osób, które chcą z marszu zamieszkać w nowej inwestycji. 

Licytacje komornicze nie są tylko pejoratywnym doświadczeniem dla osoby, która zdecyduje się zadeklarować najwyższą ofertę. Jest to czasem doskonała okazja, by kupić coś w naprawdę okazyjnej cenie. Warto podejść do niniejszego tematu na chłodno i przemyśleć ewentualne kroki.

Oceń artykuł:

Kupno mieszkania od komornika | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 26 opinii.