W poniższym artykule wyjaśniamy, na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas odbioru mieszkania.

Odbiór mieszkania od dewelopera to najważniejsze z zadań, jakie mamy przed sobą, aby rzeczywiście uniknąć problemów w przyszłości. Dlatego należy przede wszystkim poprosić o pomoc firmę, która sprawdzi nieruchomość pod kątem usterek, a także dokona niezbędnych pomiarów nie tylko posadzki, ale również ścian. Korzystne jest także badanie termowizyjne, bo pokaże nam, jaka jest wilgotność ścian oraz jak w budynku rozkłada się ciepło.

Odbiór mieszkania od dewelopera, na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim musimy być pewni, że nie znajdziemy usterek, ani innych nieprawidłowości, które w późniejszym okresie mogłyby przysporzyć nam problemów. Bardzo istotnym elementem jest także sprawdzenie równości ścian i posadzek, a także dokładne zorientowanie się, czy ściany są suche. Te kiedy nie dopilnujemy tego obowiązku, będą mogły po czasie uaktywnić pleśń i grzyb, który jest nie tylko bardzo nieestetyczny, ale także szkodliwy dla naszego zdrowia.

Kogo poprosić o pomoc przy odbiorze mieszkania od dewelopera?

Warto poprosić o pomoc firmę, która sprawdzi dokładnie, czy nie mamy do czynienia z żadnymi nieprawidłowościami. Będziemy pewni dzięki temu, że ściany, czy posadzki są na tyle proste, że nie będą powodowały problemów w przyszłości, a ewentualne odchylenia będą mieściły się w granicach normy budowlanej. Firma przeprowadzi także badanie termowizyjne, które wyraźnie pokaże, czy ciepło rozkłada się równomiernie na każdej ze ścian. Dzięki temu rzeczywiście maksymalnie minimalizujemy ryzyko niewykrycia usterek, zanim podpiszemy umowę o odbiorze mieszkania.

Dlaczego tak ważne jest dokładne sprawdzenie mieszkania przed odbiorem?

Musimy mieć na uwadze, że kiedy już podpiszemy odbiór mieszkania, to jest to znak, że zgadzamy się ze wszystkim, co się w nim znajduje i zostało wykonane. Nie będziemy więc mogli ubiegać się o wykonanie poprawek w ramach podpisanej wcześniej umowy, co może przysporzyć nam koszty, kiedy takie się nieoczekiwanie pojawią. Bardzo ważnym aspektem jest więc sprawdzenie, czy w mieszkaniu nie ma usterek, które będziemy musieli po podpisaniu odbioru eliminować już na własny koszt. To powoduje nie tylko stres i frustrację, ale także utratę pieniędzy, często znacznych. Warto ryzyko powstania tej sytuacji maksymalnie  zminimalizować.

Oceń artykuł:

Odbiór mieszkania - co sprawdzać? | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 2 opinii.