W poniższym artykule wyjaśniamy, jak wybrać dewelopera w Warszawie.

Ranking deweloperów – jak wybrać?

Kupujący poszukujący wymarzonego mieszkania na rynku pierwotnym sprawdzają najróżniejsze oferty deweloperów i porównują najistotniejsze dla nich kryteria, tj. lokalizację, cenę, standard deweloperski czy rozkład lokalu. Wielu nabywców przy wyborze nieruchomości sugeruje się ogólnodostępnymi rankingami deweloperów. Wśród najpopularniejszych rankingów pojawiają się te wykonywane przez takie portale, jak rynekpierwotny.pl czy obido.pl. Wymienione serwisy w swoich zestawieniach biorą pod uwagę, takie aspekty, jak wysokość cen, usterkowość, obsługa klienta czy otoczenie wokół inwestycji. Wspominane czynniki pozwalają na dosyć obiektywną ocenę zadowolenia nabywców oraz sprawdzenie poziomu jakości pracy poszczególnych firm deweloperskich.

Co więcej, poza samą ofertą i rankingami wielu nabywców przeprowadza swoje własne badanie poprzez analizę opinii na forach internetowych poświęconych nieruchomościom, jak i zebranie rekomendacji od znajomych.

Najlepsi deweloperzy Warszawa

Portal obido.pl na podstawie opinii użytkowników serwisu stworzył szczegółowy ranking deweloperów w Warszawie. Do jego przygotowania zastosowano między innymi kryteria związane z cenami, rekomendacją inwestycji, czy jej otoczeniem. Wśród wyróżnionych firm deweloperskich znalazły się takie spółki, jak: Victoria Dom, Polnord, Cordia,Unidevelopment, Budimex Nieruchomości, Novum Developer, Matexi Polska, Nexity oraz Europejskie Centrum Inwestycyjne ECI S.A. Serwis do każdej z firm dodał krótką charakterystykę zawierającą najważniejsze informacje i popularne realizacje.

Wybór dewelopera – dodatkowe kryteria

Poza sprawdzeniem rankingu deweloperów, czy forów internetowych warto też zerknąć na takie kwestie, jak nagrody, certyfikaty i przynależność firm deweloperskiej do organizacji branżowych. Bycie członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich to gwarant na wiarygodność i rzetelność przedsiębiorstwa. Co więcej, zachęcamy także do skrupulatnej analizy sytuacji prawnej oraz finansowej danego dewelopera. Ponadto nie możemy też zaniedbać gruntownej weryfikacji draftu umowy deweloperskiej wraz z załącznikami. Brak wyczerpującego audytu prawnego może się wiązać dla nabywcy ze sporymi problemami w przyszłości.

Oceń artykuł:

Najlepsi deweloperzy Warszawa | 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 35 opinii.