ODBIÓR DOMU OD DEWELOPERA

DLACZEGO WARTO ZROBIĆ ODBIÓR DOMU Z ODBIÓR.PL?

6 plusów odbioru domu z jedyną profesjonalną firmą w Polsce

oszczędź pieniadze z odbiory mieszkań ODBIÓR DOMU od dewelopera w mieście ODBIÓR DOMU

KONKURENCYJNA CENA

Mieszkanie to koszt kilkuset tysięcy złotych, a cena odbioru zaczyna się już od 199 zł. To tylko 1 promil ceny mieszkania. Za tak niską cenę można podczas odbioru skorzystać z profesjonalnego wsparcia i zaoszczędzić na niepotrzebnych poprawkach!

oszczędź pieniadze z odbiory mieszkań ODBIÓR DOMU od dewelopera w mieście ODBIÓR DOMU

WYSOKA DOSTĘPNOŚĆ

Tworzymy sieć doświadczonych inżynierów, dzięki czemu jesteśmy w stanie obsłużyć większość zleceń. Obsługujemy nawet zlecenia z niewielkim wyprzedzeniem! Z nami zrobisz odbiór techniczny nawet z dnia na dzień!

oszczędź pieniadze z odbiory mieszkań ODBIÓR DOMU od dewelopera w mieście ODBIÓR DOMU

DZIAŁAMY W CAŁEJ POLSCE

Nasi inżynierowie dostępni są w 15 miastach w Polsce. Znajdziesz nas m.in. na inwestycjach w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Lublinie, Białymstoku, Katowicach, Trójmieście, Bydgoszczy oraz Szczecinie. Nasi inżynierowie dojeżdżają też do dalej położonych miejsc!

oszczędź pieniadze z odbiory mieszkań ODBIÓR DOMU od dewelopera w mieście ODBIÓR DOMU

DOŚWIADCZENI I CERTYFIKOWANI INŻYNIEROWIE

Pracują dla nas wyłącznie inżynierowie. Każdy nowy pracownik przechodzi kompleksowe szkolenie, a także uczestniczy w odbiorach z bardziej doświadczonymi kolegami, tak aby poznać wszystkie sztuczki deweloperów.

oszczędź pieniadze z odbiory mieszkań ODBIÓR DOMU od dewelopera w mieście ODBIÓR DOMU

ZNAMY NORMY I PRZEPISY

Prawidłowe mieszkania określa ponad 40 różnych norm, ustaw i rozporządzeń. Nasi inżynierowie znają wszelkie przepisy, aby być w stanie prawidłowo odebrać mieszkanie a w razie jakichkolwiek zmian organizujemy szkolenia z udziałem prawników — specjalistów w zakresie prawa nieruchomości.

oszczędź pieniadze z odbiory mieszkań ODBIÓR DOMU od dewelopera w mieście ODBIÓR DOMU

OSZCZĘDZISZ PIENIĄDZE

Usterki i wady są w każdym mieszkaniu, a odbiór techniczny to właściwy moment na przekazanie ich deweloperowi. Deweloper ma obowiązek naprawić zgłoszone wady, a jeśli coś zostanie pominięte, naprawa nie będzie się odbywała na koszt nabywcy. Dlatego warto zatrudnić fachowca odbiór.pl!

oszczędź pieniadze z odbiory mieszkań ODBIÓR DOMU od dewelopera w mieście ODBIÓR DOMU

TERMOWIZJA

Wraz z odbiorem technicznym przeprowadzamy badanie termowizyjne. Dzięki temu jesteśmy w stanie uchwycić wszelkie mostki termiczne, wycieki i zawilgocenia — nawet te niewidoczne gołym okiem. Obecność tego typu usterek ma istotne konsekwencje, bo może spowodować pojawienie się grzybów.

oszczędź pieniadze z odbiory mieszkań ODBIÓR DOMU od dewelopera w mieście ODBIÓR DOMU

DOKŁADNOŚĆ

Dokładność i skrupulatność to główne kryteria rekrutacyjne w odbiór.pl. Zatrudniamy tylko inżynierów, którzy są w stanie wykryć wszelkie wady i usterki. Podczas inspekcji mieszkania korzystamy z wysokiej jakości sprzętu, umożliwiającego wykrycie wielu niewidocznych gołym okiem usterek.

OPINIE Z ODBIORU

Klienci doceniają nasze usługi odbioru

Na miejsce przyjechał świetnie przygotowany do swojej pracy i kompetentny specjalista. Myślę, że każdy kupujący mieszkanie lub dom powinien zainwestować w tego typu usługę!

Pan Arkadiusz

Polecam! Odbiór mieszkania został wykonany fachowo, a pan Mariusz był wielkim szczególarzem. To plus, bo dzięki temu zwrócił uwagę na usterki, których samemu byśmy nie znaleźli. Dopilnował, żeby wszystko zostało zanotowane w protokole. Gdybym miał odbierać jeszcze jedno mieszkanie, to na pewno bym skorzystał z usług odbiór.pl ponownie.

Pan Artur

Skorzystałem z usług odbiór.pl przy odbiorze lokalu. Fachowiec był punktualny, miły i bardzo skrupulatnie wykonał swoją pracę. Znalazł wiele usterek, których samemu bym nie zauważył albo nie mógł stwierdzić, bo nie mam profesjonalnego sprzętu wymaganego do tego. Serdecznie polecam Pana Karola i całą firmę odbiór.pl! Pełny profesjonalizm!

Pan Konrad

Odbiór został przeprowadzony fachowo i zgodnie z tym, co obiecywali. Specjalista sprawdził okna, tynki, katy, prostolinijność ścian i podłóg, balkon i mnóstwo innych rzeczy. Zwrócił uwagę na szczegóły, które samemu bym prawie na pewno pominął. Polecam!

Pan Maciej

Największy plus odbiór.pl to bardzo duży wybór dostępnych terminów. Są punktualni (inżynier dzwonił kilkanaście minut przed odbiorem, żeby jeszcze ostatecznie potwierdzić miejsce spotkania). Bardzo sympatyczni ludzie, spełnili wszystkie oczekiwania. W moim przypadku Pan Inżynier wykrył 11 usterek, których samemu bym nie dostrzegł. Pomogli też, gdy deweloper nie chciał się zgodzić na wpisanie czegoś do protokołu.

Pan Łukasz

Inżynier był bardzo pomocny podczas całego procesu odbioru mieszkania. Widać było, że zna się na rzeczy, kilkukrotnie musiał się spierać z deweloperem, za każdym razem przytaczając numery norm i innych odpowiadających przepisów. Nawet po zakończeniu odbioru poświecił mi czas, żeby odpowiedzieć na pytania o dalsze kroki i udzielił rad. Bardzo polecam.

Pan Adam

O odbiorze mieszkania

Usługi odbioru mieszkania i domu - dowiedz się więcej

odbiory mieszkań ODBIÓR DOMU od dewelopera w mieście ODBIÓR DOMU

Odbiór mieszkania

Podczas odbioru domu weryfikujemy m.in. stan ścian, kąty, wilgotności oraz piony i poziomy. Wszystkie usterki wpisujemy do protokołu odbioru.

ZAREZERWUJ ODBIÓR
odbiory mieszkań ODBIÓR DOMU od dewelopera w mieście ODBIÓR DOMU

Odbiór domu

W ramach odbioru domu sprawdzamy m.in. także poddasze, schody, bramę garażową i zagospodarowanie terenu.

ZAREZERWUJ ODBIÓR
odbiory mieszkań ODBIÓR DOMU od dewelopera w mieście ODBIÓR DOMU

Termowizja

Przy pomocy kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie zweryfikować m.in. szczelność okien. Jesteśmy wyposażeni w kamery marki Flir.

ZAREZERWUJ ODBIÓR

Znamy normy i przepisy

Sprawdzamy zgodność mieszkania z licznymi normami

PN-ISO 9836:2015
Norma budowlana
Właściwości użytkowe w budownictwie. Określanie wskaźników powierzchniowych i kubaturowych.
PN-B-10110:2005
Norma budowlana
Tynki gipsowe wykonywane mechanicznie. Zasady i wymagania techniczne.
PN-EN ISO 8501-1
Norma budowlana
Wzrokowa ocena czystości powierzchni. Stropy.
PN-70/B-10101
Norma budowlana
Roboty tynkowe. Tynki zwykłe. Wymagania i badania przy odbiorze.
PN-75/B-10121
Norma budowlana
Okładziny z płytek ceramicznych.
PN-B-11206:1996
Norma budowlana
Materiały kamienne. Elementy kamienne. Podokienniki wewnętrzne
PN-EN 1279-1:2018-08
Norma budowlana
Szkło w budownictwie, szyby zespolone. Wymagania ogólne i jakość wizualna.
PN-88/B-10085
Norma budowlana
Stolarka budowlana. Okna i drzwi.

Odbiór domu

Dlaczego warto odbierać dom z profesjonalistą?

Odbiór domu na rynku pierwotnym


Nabywca zamierzający kupić lokal na rynku pierwotnym co do zasady musi podpisać umowę z deweloperem. Umowa deweloperska zobowiązuje dewelopera do wybudowania lokalu mieszkalnego i przeniesienia jego własności na nabywcę w określonym terminie. Nabywca musi za to partycypować w kosztach budowy inwestycji deweloperskiej, poprzez płatność rat ustalonych w umowie deweloperskiej. Jednym z dodatkowych obowiązków wynikających z umowy deweloperskiej jest przeprowadzenie odbioru technicznego - nabywca ma obowiązek odebrać lokal, a deweloper ma obowiązek naprawy wad i usterek, które zostaną znalezione w czasie weryfikacji. Terminy jakie obowiązują dewelopera są następujące: 14 dni na odniesienie się do wad i usterek oraz 30 dni na dokonanie poprawek wynikających z protokołu odbioru.

Odbiór domu – skomplikowane przedsięwzięcie


Czy odbiór techniczny dotyczy również domów? Zgodnie z prawem tak, bo umowę deweloperską możemy podpisać zarówno na budowę lokalu jak i domu/segmentu. Istotne jest to, że inwestorem jest deweloper, który posiada pozwolenie na budowę i zamierza oferować lokale na sprzedaż na rynku pierwotnym. Z doświadczenia naszej firmy (Odbiór.pl) wynika, że odbiór domu jest o wiele bardziej skomplikowanym przedsięwzięciem. Zwykle zajmuje po prostu więcej czasu, ponieważ domy i bliźniaki są większe niż standardowe mieszkania. Najważniejsze jest jednak to, aby jak najdokładniej sprawdzić nieruchomość pod kątem usterkowości. Odbiór techniczny jest najlepszym z perspektywy nabywcy momentem na wymuszenie naprawy lokalu przez dewelopera.

Jak sprawdzić dom?


Odbiór techniczny domu przebiega podobnie do odbioru mieszkania. Należy sprawdzić posadzki, spękania tynków, zarysowania okien, równość ścian, sufitu oraz podłóg. Podobnie jak w mieszkaniu dobrze jest zweryfikować metraż oraz zawilgocenia. W przeciwieństwie do mieszkania, dodatkowymi elementami, które są sprawdzane w domach są: zagospodarowanie terenu, elewacja budynku, ogrodzenie, wielkość działki oraz dach. Niemniej podstawą będzie precyzyjne wpisanie wszystkich wad i usterek do protokołu odbioru domu. Ten dokument stanowi podstawę do wymagania od dewelopera usunięcia usterek wynikłych w czasie budowy nieruchomości.

Odbiór domu fachowiec


Nie wszystkie wady i usterki są możliwe do znalezienia bez pomocy specjalistycznego sprzętu. Odbiór techniczny najlepiej przeprowadzić zatrudniając fachowca (np. z firmy Odbiór.pl), który zapewni dostęp do przepisowego sprzętu odbiorowego. Dom to inwestycja życia i najczęściej będziemy w nim mieszkać aż do emerytury. Dlatego też niezwykle istotne jest zweryfikowanie stanu nieruchomości przed jej ostatecznym przejęciem. Niektóre wady i usterki mogą wyjść na jaw nawet kilka lat po odbiorze. Koszt ich naprawy może w przypadku domu wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Zamówienie eksperta z firmy Odbiór.pl to koszt kilkuset złotych. W praktyce koszt naprawy usterek może przewyższyć kwotę zatrudnienia inżyniera wielokrotnie! Lepiej więc wcześniej zobowiązać dewelopera do naprawy usterek niż później tracić pieniądze, czas i nerwy na usterki dewelopera.
ZAREZERWUJ ODBIÓR 886 070 575


tel. 886 070 575
kontakt@odbiór.pl