W poniższym artykule wyjaśniamy, na jaką pomoc może liczyć nabywca domu podczas odbioru technicznego domu w Katowicach.

Współczesny rynek nieruchomości kwitnie. Polacy chętniej kupują zarówno domy i mieszkania z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Na nowy dom często czeka się nawet kilkanaście miesięcy. Moment jego odbioru technicznego, a zatem dzień, w którym czarno na białym okaże się, czy wszystkie prace zostały wykonane prawidłowo, to często chwila ogromnego zawodu i przesunięcia planów związanych z przeprowadzką jeszcze na jakiś czas.

Odbiór domu od dewelopera Katowice cena

Dlaczego odbiór domu od dewelopera może być tak trudnym momentem? Ponieważ niejednokrotnie okazuje się wtedy, że na zewnątrz domu oraz wewnątrz znajduje się sporo usterek i błędów, które muszą być naprawione przez dewelopera. Trudno samodzielnie ocenić, czy nieruchomość jest w dobrym stanie. Dlatego też warto skorzystać z fachowej pomocy, którą niesie na przykład inżynier zajmujący się odbiorami technicznymi. Jego usługi są wyjątkowo cenne dla każdego, kto po raz pierwszy w życiu przechodzi przez proces odbioru technicznego nieruchomości.

Odbiór domu w stanie deweloperskim Katowice

Jeżeli podczas odbioru technicznego zostaną zauważone poważne błędy i usterki, inwestorzy mogą oczekiwać zgodnie z prawem tego, że deweloper usunie je na własny koszt. Czasami mowa wręcz o wymianie okien, które na przykład zostały porysowane podczas montażu. Dlatego też nie warto rezygnować ze wsparcia inżyniera, dzięki czemu można uniknąć straty pieniędzy, które trzeba będzie wydać za jakiś czas, na samodzielne rozprawienie się z rażącymi błędami.

Oceń artykuł:

Odbiór domu od dewelopera Katowice | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 3 opinii.