W poniższym artykule wyjaśniamy, jak wygląda odbiór instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest bardzo często niedostrzegalna gołym okiem, ponieważ większość rury znajduje się w bruzdach, które zostały w stanie deweloperskim zakryte, ale są też elementy, które warto sprawdzić.

Odbiór techniczny

Podczas odbioru technicznego inwestycji deweloperskiej naprawdę bardzo dużo kwestii trzeba sprawdzić i ocenić. Jeśli są to dostrzegalne gołym okiem szczegóły, może to zrobić każdy, ale gdy w grę wchodzą instalacje – warto mieć kogoś, kto rzetelnie oceni ich stan, jakość i poprawność rozmieszczenia. Specjaliści, którzy pracują w naszej firmie wiedzą, co jest wyznacznikiem dobrze wykonanej instalacji. Wiedzą, jak można ocenić jej stan, choć instalacja wodno-kanalizacyjna jest jedną z tych, które są ukryte. To, co widoczne można ocenić i sprawdzić. Policzyć, czy zgadzają się miejsca poboru wody i ilość punktów do montażu armatury czerpalnej. Zawory czerpalne służą do poboru jednego rodzaju wody, zimnej lub ciepłej zaś baterie czerpalne to miejsca poboru wody o różnej temperaturze. Zdarza się, że ekipa zajmująca się tynkami nieświadomie zasłonią ważne fragmenty rur, które powinny być odkryte. Należy to sprawdzić.

Nieprawidłowa rura odpływowa pod umywalkę w łazienceCo więcej, warto skontrolować wszystkie miejsca, w których ma się znaleźć armatura łazienkowa i kuchenna, a także sprzęty AGD takie jak pralka czy zmywarka. To bardzo ważne, bo właśnie w okolicach tych miejsc powinny znajdować się fragmenty rur i odpływów.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Każdy nabywca w trakcie urządzania swojej przestrzeni może pokusić się o zmiany, ale warto pamiętać, że najbardziej kosztowna, a czasami wręcz niemożliwa do modyfikacji jest miska klozetowa, która wymaga największej średnicy i taką szeroką rurą jest podłączony do pionu.
Każda modyfikacja musi być zgodna z normami budowlanymi, nie można dopuścić się zmian, które mogą wpłynąć negatywnie na budynek.
Jeśli chodzi o wodę, którą w domach doprowadza się na taras. Istotne jest poprowadzenie jej ze spadkiem, który pozwoli odwodnić ją na okres, w którym nie będzie używana. Warto też mieć od strony wewnętrznej zawór, który bez problemu pozwoli odciąć dopływ wody na sezon zimowy.

Oceń artykuł:

Odbiór instalacji wodno-kanalizacyjnych | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 25 opinii.