W artykule wyjaśniamy, ile trwa odbiór mieszkania oraz na czym on polega.

Odbiór mieszkania jest wydarzeniem niezwykle ważnym, ponieważ jest to etap, który konfrontuje wyobrażenia z rzeczywistością. Inwestor po raz pierwszy ma możliwość bezpośrednio przyjrzeć się każdemu pomieszczeniu, wykończeniu, jakie zrealizowane zostało przez dewelopera. Jest to bardzo emocjonujące wydarzenie, dlatego warto skorzystać z pomocy fachowca, który zajmie się oceną mieszkania na chłodno i profesjonalnie odbierze lokal, tym bardziej, że czas, jaki spędza się na odbiorze, musi być wykorzystany efektywnie.

Skaza na parapecie wewnętrznym

Na czym polega efektywny odbiór mieszkania?

Inżynier, który pracuje dla firmy Odbiór.pl, wie doskonale, że każda budowa opiera się o jasno określone normy budowlane i wcześniej podpisaną umowę, nie ma takiej możliwości, by inspektor pracujący w naszej firmie, odpowiedzialny za odbiór mieszkania, wykonał swoją pracę w oderwaniu od tych przepisów i ustaleń. Inżynierowie, którzy pracują z nami, mają ogromną wiedzę w tej dziedzinie, która poparta jest doświadczeniem. Poza tym mamy dostęp do specjalistycznego sprzętu, który sprawdzi jakość wykonania pracy przez ekipy budowlane. Nie ma takiej możliwości, by umknęło nam jakiekolwiek niedociągnięcie. Samo przygotowanie do odbioru wymaga czasu, zaś odbiór mieszkania trwa najczęściej kilka godzin. Należy skontrolować pracę, jaka została wykonana przez firmę budowlaną. Inżynier przygotowany jest do tego, by sprawdzić stan tynków, odchylenia od płaszczyzny pionu i poziomu. Jeśli okaże się, że spostrzeżenia inżyniera są niepokojące, tworzy on dokument, który jest podstawą dla dewelopera do wykonania poprawek. To jedyny moment, kiedy poprawkami możemy obciążyć dewelopera. Ważne jest, by przed bezpośrednim odbiorem, mieć czas na konsultację ze specjalistą.

Ile trwa odbiór mieszkania?

Tak naprawdę odbiór mieszkania rozpoczyna się w momencie, w którym inżynier otrzymuje dokumentację. To przygotowanie jest niezwykle ważne, by odbiór na miejscu przebiegł sprawnie. Oczywiste jest to, że sprawdzanie wykończenia stanu deweloperskiego wymaga dokładności, a co za tym idzie – także czasu. Należy się na to przygotować. 

Oceń artykuł:

Odbiór mieszkania czas trwania | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 44 opinii.