W artykule wyjaśniamy, czym jest kamera termowizyjna i dlaczego warto ją wykorzystać podczas odbioru mieszkania lub domu.

Czym jest kamera termowizyjna

Kamera termowizyjna to urządzenie niezwykle dokładne i skuteczne. Pozwala nam uzyskać rozkład temperatury na różnych powierzchniach np. ściany. Kamera ta rejestruje promieniowanie podczerwone z celu. Termowizja wykorzystywana jest w wielu dziedzinach, tutaj jednak skupimy się na budownictwie i dlaczego jest to bardzo przydatne urządzenie podczas odbioru mieszkań i domów.

Mostek termicznyKamera ma bardzo szerokie spektrum zastosowania, o czym w dalszej części artykułu, jednakże takim głównym zastosowaniem jest wykrycie mostków cieplnych. Mostki cieplne to miejsca o zaburzonym przepływie ciepła, co wpływa na utratę tego ciepła z mieszkania/domu.  Inżynierowie z Odbiór.pl wykorzystują kamery termowizyjne podczas odbioru mieszkań, tak jak wspomnieliśmy, to urządzenie coraz częściej używane jest podczas sprawdzenia pod kątem technicznym mieszkań i domów. Zachęcamy i zalecamy skorzystanie z takiej usługi podczas odbioru, gdyż przed termowizją nic się nie ukryje i pozwoli uniknąć wielu problemów, które mogą pojawić się po czasie. Wystarczy skontaktować się z naszymi fachowcami z Odbiór.pl: 886 070 575 i umówić się na badanie termowizyjne.

Co sprawdzamy kamerą termowizyjną

Przy pomocy kamery termowizyjnej możemy sprawdzić takie elementy jak:
* Występowanie zawilgoceń – na zawilgoconych ścianach może powstawać grzyb, który jest niebezpieczny dla naszego zdrowia. Wszelkie zawilgocenia będą wykryte przez kamerę termowizyjną i oznaczone odpowiednim kolorem pozwalającym wyróżnić zawilgocenie.
Osadzenie okien – sprawdzamy, czy okna zostały zamontowane w poprawny sposób. Wykrycie nieszczelności odpowiednio wcześnie pozwoli nam na zaoszczędzenie pieniędzy na ogrzewanie mieszkania. Kamera wykaże precyzyjnie miejsca przepuszczania powietrza.
Poprawność zamontowania instalacji elektrycznej – dzięki termowizji sprawdzimy, czy bezpieczniki nie są za bardzo obciążone oraz które fragmenty instalacji są uszkodzone. Kamera powoli nam nie niszczyć podłóg i ścian.
Prawidłowe działanie grzejników – przy pomocy kamery termowizyjnej i różnicy temperatur, jaką pokazuje, możemy sprawdzić, czy grzejnik nie jest zapowietrzony.

Oceń artykuł:

Odbiór mieszkania kamerą termowizyjną | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 65 opinii.