W artykule wyjaśniamy, kiedy najlepiej skorzystać z pomocy fachowca podczas odbioru mieszkania.

Organizując odbiór mieszkania, inwestor bardzo często nie jest w stanie podjąć się zadania w pojedynkę, ponieważ nie posiada wystarczającej wiedzy i profesjonalnego sprzętu. Z pomocą przychodzą najbliżsi, którzy mają pojęcie o zagadnieniach związanych z budową nieruchomości, ale oni również nie zawsze są w stanie pomóc, bo ich wiedza nie jest wystarczająca. Co robić w takiej sytuacji, by odbiór mieszkania zorganizować profesjonalnie?

Pomoc fachowca w tracie odbioru mieszkania

Zgodnie z ustawą deweloperską właściciel mieszkania może skorzystać z pomocy osób trzecich w trakcie odbioru, Nie zdefiniowano, kim ma być osoba, która może pomóc, dlatego inwestor ma w tym temacie pełną dowolność.

Nieprawidłowe ułożenie uszczelek w drzwiach wejściowych

Z perspektywy inwestora, polecamy firmę Odbiór.pl, która zatrudnia wyłącznie inżynierów. Są to osoby doświadczone, odbierające mieszkania, mające pojęcie o wszystkich niuansach, które zazwyczaj bywają niedostrzeżone przez inwestora. Pomoc fachowca ma dać poczucie komfortu, które pozwoli cieszyć się inwestorowi z pierwszej wizyty we własnym mieszkaniu. To niezwykle ważne, ponieważ każdy fachowiec ma świadomość, że mieszkanie posiadać będzie wady, zaś inwestor może dostrzec to, co wydaje się być oczywiste – usterki mechaniczne, nierówności, zawilgocenia. Inżynier, za pomocą fachowego sprzętu jest w stanie dostrzec znacznie więcej – odchyłki, zgodność metrażu w dokumentacji ze stanem faktycznym. Prawidłowe ułożenie instalacji i ich szczelność. To ogromna zaleta, która w przyszłości okaże się być kluczowa dla inwestora.

Fachowiec, a odbiór mieszkania

Realizując odbiór z fachowcem z firmy Odbiór.pl, inwestor otrzymuje także pomoc natury technicznej. Inżynier jest w stanie nadzorować stworzenie prawidłowego protokołu, dzięki któremu wszystkimi wadami i usterkami dostrzeżonymi w mieszkaniu zostanie obciążony deweloper, ponieważ to on nie dotrzymał tego, czego zobowiązał się w umowie przedwstępnej i najprawdopodobniej będzie musiał naprawić błędy. Inżynier również tłumaczy wszystko, co niejasne. Stara się odpowiedzieć na każde pytanie klienta w zrozumiały sposób. Dzięki temu, że odbiory mieszkań są jego głównym zajęciem, ma naprawdę ogromną wiedzę i jest w stanie podpowiedzieć rozwiązania, których przeciętny człowiek nie zna.

Oceń artykuł:

Odbiór mieszkania przez fachowca | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 50 opinii.