W poniższym artykule wyjaśniamy, dlaczego znalezienie opinii o deweloperach jest takie ważne.

Kupno mieszkania to ogromny wydatek, a dla wielu osób również wieloletnie zobowiązanie finansowe. Mało kogo obecnie stać na zakup własnego lokum za gotówkę. Większość kupujących bierze w tym celu kredyt bankowy. Kiedy w grę wchodzą duże pieniądze, lepiej jest się odpowiednio zabezpieczyć. Niektórzy obawiają się nieuczciwych deweloperów. Na szczęście istnieją sposoby na to, żeby ich sprawdzić.

Dlaczego poszukanie opinii o deweloperach jest takie ważne?

Wybór właściwego dewelopera nie jest łatwym zadaniem. Na rynku funkcjonuje bardzo dużo firm tego rodzaju, które znacznie różnią się pomiędzy sobą swoimi ofertami. Wszystkie te firmy obowiązuje ustawa deweloperska, która w bardzo restrykcyjny sposób reguluje obowiązki deweloperów i prawa przysługujące nabywcom nieruchomości. Z drugiej jednak strony ciągle słyszy się o pewnych nieuczciwych praktykach. Dlatego też umowę warto podpisać z firmą sprawdzoną i z dobrymi opiniami. Jest to najlepsza gwarancja tego, że dostaniemy dokładnie to, za co zapłaciliśmy.

Gdzie można znaleźć wiarygodne opinie?

Opinii o deweloperach powinno się szukać przede wszystkim w Internecie. Niezależnie od tego, czy chodzi o kupno działki, mieszkania, domu wolnostojącego, czy jakiejkolwiek innej nieruchomości, internauci bardzo chętnie dzielą się swoimi opiniami i informacjami na temat sprzedawców. Zwłaszcza kiedy mają negatywne doświadczenia. Czy informacje takie są zawsze wiarygodne? Niekoniecznie. Dlatego nigdy nie powinno się polegać na pojedynczych opiniach, a wiedzę czerpać z miejsc, w których opinii znaleźć można znacznie więcej.

Czy po podpisaniu umowy kupna można coś jeszcze zrobić?

Co jednak, kiedy okaże się, że mimo wszystko nie udało nam się wybrać idealnie i w mieszkaniu wyjdą poważne wady już po jego odbiorze? Warto wiedzieć, że wszystkich sprzedawców nieruchomości obowiązuje pięcioletnia rękojmia. Jeżeli okaże się w którymkolwiek momencie (w czasie trwania pierwszych pięciu lat po zakupie), że mieszkanie ma wady fizyczne albo prawne, to deweloper będzie musiał je usunąć.

Oceń artykuł:

Opinie o deweloperach | 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 22 opinii.