Jak wykonać pomiar wilgotności wylewki przy odbiorze mieszkania lub domu

Pomiar wilgotności wylewki przy odbiorze mieszkania lub domu | zadzwoń 886 070 575

zdjęcie do W poniższym ⭐ artykule podpowiadamy,➡️ jak wykonywany jest pomiar wilgotności wylewki podczas odbioru nieruchomości.➡️

W poniższym artykule wyjaśniamy, dlaczego wykonywany jest pomiar wilgotności wylewki podczas odbioru mieszkania lub domu.

W trakcie odbioru technicznego możemy sprawdzić wiele detali. Jako nabywcy>/a> wychwycimy każde pęknięcie i każdą nierówność. Dostrzeżemy rysę na zamontowanych drzwiach lub na szybie, a nawet błędnie poprowadzoną instalację, ale wilgotność wylewki to coś, czego z pewnością nie jesteśmy w stanie ocenić.

Wylewka i jej pomiar wilgotności

Warto uświadomić każdemu nabywcy, że kwestia związana z wilgotnością wylewki jest bardzo istotna i trzeba ją skontrolować w trakcie odbioru technicznego, ponieważ bardzo często efekt tej kontroli może skutecznie zablokować działania ekipy, która ma wykończyć inwestycję.

Pęknięta wylewka pod wodomierzem

Nieinwazyjne badanie wilgotnościomierzem jest zgodne z normami ASTM F2170 oraz ASTM F2659. Odczyty wilgotności dokonywane są na głębokości 30-80 mm i dają obraz zawilgocenia całego profilu jastrychu. To bardzo ważne, ponieważ, jeśli okaże się, że wylewka jest zbyt wilgotna, trzeba znaleźć przyczynę. Najczęściej w takich sytuacjach wylewka jest mokra z dwóch powodów. Pierwszy to zbyt późno wykonana przez ekipę wylewka, która faktycznie nie miała czasu odpowiednio związać, zaś drugi, może wskazywać na nieprawidłową hydroizolację lub awarię, którą trzeba usunąć. Niezależnie od powodu warto uwzględnić ten aspekt w protokole odbioru mieszkania lub domu.

Na co warto zwrócić uwagę podczas kontroli wylewki?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, by wylewka była równa, czyli nie przekraczała dwóch milimetrów odchyłu na powierzchni dwóch metrów, a także, aby nie była spękana, krusząca się, rozwarstwiona, czy pełna uskoków. To niezwykle ważne, tym bardziej że jakość wylewki wpływa na późniejsze prace wykończeniowe. Idealna wylewka musi być odpowiednio twarda i wilgotna. Warto pamiętać o tym, że wilgotności nie oszacujemy inaczej niż przy pomocy wilgotnościomierza. Nowoczesne sprzęty dają konkretne rezultaty, od których deweloper nie będzie mógł się odwołać, a także poczucie bezpieczeństwa klienta, który kolejny etap będzie mógł realizować ze spokojem. Warto skorzystać z oferty pomocy w trakcie odbioru, ponieważ fachowcy, którzy z nami współpracują, są wykwalifikowani, mają doświadczenie i odpowiedni sprzęt, który ułatwia ocenę stanu technicznego. Pomoc wykwalifikowanego fachowca daje też poczucie, że deweloper poprawi wady i błędy, które zostaną wytknięte w protokole odbioru. Nasi inżynierowie doskonale wiedzą, co jest ważne i co trzeba wpisać do takiego protokołu, by bronić interesu klienta. To ważne, by mieć takiego sojusznika.


Oceń artykuł:

Pomiar wilgotności wylewki przy odbiorze mieszkania lub domu | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 4 opinii.
Potrzebujesz odbioru technicznego? ZAREZERWUJ ODBIÓR!

JESTEŚMY CERTYFIKOWANI PRZEZ:

inzynier odbior mieszkania w warszawie
inzynier odbior mieszkania w warszawie

O odbiorach mieszkań i domów

Usługi odbioru mieszkań i domów - dowiedz się więcej

odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Odbiór mieszkania

Podczas odbioru mieszkania weryfikujemy m.in. stan ścian, kąty, wilgotności oraz piony i poziomy. Wszystkie usterki wpisujemy do protokołu odbioru.

ZAREZERWUJ ODBIÓR
odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Odbiór domu

W ramach odbioru domu sprawdzamy m.in. także poddasze, schody, bramę garażową i zagospodarowanie terenu.

ZAREZERWUJ ODBIÓR
odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Termowizja

Przy pomocy kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie zweryfikować m.in. szczelność okien. Jesteśmy wyposażeni w kamery marki Flir.

ZAREZERWUJ ODBIÓR

Znamy normy i przepisy

Sprawdzamy zgodność mieszkania z licznymi normami

PN-ISO 9836:2015
Norma budowlana
Właściwości użytkowe w budownictwie. Określanie wskaźników powierzchniowych i kubaturowych.
PN-B-10110:2005
Norma budowlana
Tynki gipsowe wykonywane mechanicznie. Zasady i wymagania techniczne.
PN-EN ISO 8501-1
Norma budowlana
Wzrokowa ocena czystości powierzchni. Stropy.
PN-70/B-10101
Norma budowlana
Roboty tynkowe. Tynki zwykłe. Wymagania i badania przy odbiorze.
PN-75/B-10121
Norma budowlana
Okładziny z płytek ceramicznych.
PN-B-11206:1996
Norma budowlana
Materiały kamienne. Elementy kamienne. Podokienniki wewnętrzne
PN-EN 1279-1:2018-08
Norma budowlana
Szkło w budownictwie, szyby zespolone. Wymagania ogólne i jakość wizualna.
PN-88/B-10085
Norma budowlana
Stolarka budowlana. Okna i drzwi.