W artykule zawarto informacje dotyczące prospektu informacyjnego dewelopera.

Prospekt informacyjny to dokument, którego konieczność reguluje ustawa deweloperska z 2011 roku. W rozdziale 5 zawarte zostały szczegółowe informacje związane z tym, co powinno znajdować się w prospekcie. Dlaczego warto się z nim zapoznać? Jakie informacje z niego pozyskamy?

Prospekt informacyjny – co zawiera?

Prawidłowo sporządzony prospekt informacyjny powinien zostać wykonany tak, by można było go porównać z inwestycją innego dewelopera. Części prospektu są doprecyzowane szczegółowo. W skład prospektu wchodzą przede wszystkim dość dokładne dane o deweloperze, który jest odpowiedzialny za inwestycję.

W części ogólnej można znaleźć przede wszystkim dane dotyczące dewelopera (pierwsza część), a także ogólne wiadomości związane z inwestycją i jej najbliższym sąsiedztwem (część druga). Informacje te pozwolą zorientować się ewentualnemu nabywcy w tym, czego może się spodziewać po deweloperze i realizowanej inwestycji, np. kiedy nastąpi przeniesienie własności, a także jakie są tzw. środki ochrony kupującego (część trzecia). 

Prospekt zawiera też część indywidualną, która jest informacją związaną z wybranym przez nabywcę mieszkaniem. To z tej części nabywca jest w stanie poznać więcej szczegółów dotyczących mieszkania, którym jest zainteresowany. 

Co warto wiedzieć o prospekcie informacyjnym

Prospekt informacyjny to tak naprawdę jest część umowy deweloperskiej, którą finalnie podpisuje nabywca z deweloperem. Właśnie dlatego tak ważne są dane, które zostaną zawarte w prospekcie. Bardzo często to właśnie na podstawie tych informacji ewentualny nabywca podejmuje decyzję o tym, czy wybrana przez niego nieruchomość jest tą, w którą chce zainwestować. 

Wybór dewelopera i inwestycji nie jest wcale prosty. Bardzo dużo interesujących informacji nie zostaje przekazanych w trakcie pierwszej rozmowy, czy też kolejnego spotkania w biurze sprzedaży. Właśnie dlatego prospekt informacyjny jest tą formą, która zabezpiecza interesy nabywcy. Co więcej, deweloper nie może bez wiedzy nabywcy zmieniać ustaleń z prospektu.

Oceń artykuł:

Prospekt informacyjny | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 15 opinii.