Poniżej informacje o pułapkach przy zakupie mieszkania na rynku wtórnym.

Kupno mieszkania na rynku wtórnym to temat dość nieoczywisty. Nie zawsze to ładniejsze mieszkanie okazuje się tym, które warto kupić. Dzieje się tak, gdy uświadomimy sobie, jak ważne są kwestie konstrukcyjne i instalacyjne, a estetykę można poprawić nawet za nieduże pieniądze. 

Co sprawdzić przed kupnem mieszkania z rynku wtórnego

Najistotniejsze jest to, by każdy, kto interesuje się wybraną nieruchomością, miał możliwość obejrzeć ją dokładnie. Jeśli nie wie, w jaki sposób to zrobić, sugerujemy zapoznać się z informacjami, jakie znajdują się na naszej stronie, zaś jeśli nie czuje się wystarczająco kompetentny, może skorzystać z pomocy fachowców. To niezwykle ważne, by mieć świadomość w jakim stanie jest nieruchomość. 

Należy ocenić przede wszystkim elementy konstrukcyjne i wszystkie instalacje, ponieważ one generują największe koszty związane z remontem i naprawą. Spore wydatki można ponieść, wymieniając okna i drzwi, a także elementy dachu, czy elewacji. W środku konieczne jest sprawdzenie jakości podłóg i ścian, a także dogadanie szczegółów związanych z wyposażeniem wnętrza. Warto na etapie oględzin doprecyzować, co zostaje w inwestycji, a co sprzedający chce ze sobą zabrać. 

Pułapki przy zakupie mieszkania na rynku wtórnym

Odbiór mieszkania jest niezwykle istotny, nawet wtedy, gdy sprzedający zapewnia o szczerych intencjach, a inwestycja wygląda bardzo dobrze. Kluczowe wady nieruchomości z łatwością da się ukryć pod warstwą farby, czy modnym dywanem. W trakcie odbioru musimy być czujni, ale nie tylko wtedy warto zwrócić uwagę na każdy detal. 

Realizując odbiór mieszkania,  zwrócimy uwagę na jego nieprawidłowości, jeśli zaś nie jesteśmy pewni, jak wyglądają kwestie prawne, warto sprawdzić je z doświadczonym w tej dziedzinie prawnikiem. Nasza firma jest w stanie zapewnić również taki audyt. Jeśli kwestie związane z prawnym aspektem są w jakiś sposób nieoczywiste, warto je sprawdzić, by finalnie nie podpisać umowy, która będzie w jakiś sposób niekorzystna. 

Oceń artykuł:

Pułapki przy zakupie mieszkania | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 33 opinii.