W poniższym artykule przedstawiamy ranking najlepszych deweloperów w Warszawie.

Ranking deweloperów – najważniejsza kryteria

Nabywcy, którzy zamierzają kupić nieruchomość na rynku pierwotnym, w swojej decyzji podpierają się często dostępnymi rankingami deweloperów, opinią na ich temat pojawiającą się na forach internetowych bądź rekomendacją od bliskich znajomych. Oczywiście sprawdzają też ceny, rozkłady mieszkań, ich lokalizacje czy standard deweloperski. Niemniej z roku na rok rola rankingów jest coraz większa. I tak na polskim rynku wśród popularnych zestawień są listy deweloperów od portali typu rynekpierwotny.pl czy obido.pl.

Wspomniane rankingi opierają się na kryteriach dotyczących ceny, otoczenia, usterkowości czy obsługi sprzedażowej. Dobór takich czynników pozwala na miarodajną opinię zadowolenia kupujących oraz weryfikację jakości pracy poszczególnych deweloperów.

Ranking deweloperów - Warszawa

Portal obido.pl. przygotował ranking warszawskich deweloperów, którzy zostali wyróżnieni przez użytkowników serwisu. Do stworzenia tej listy wzięto pod uwagę takie aspekty, jak średnia cen, otoczenie nieruchomości czy chęć rekomendacji przez nabywców danej inwestycji. W rankingu pojawiły się następujące firmy deweloperskie: Novum Developer, Matexi Polska, Victoria Dom, Polnord, Cordia, Europejskie Centrum Inwestycyjne ECI S.A., Unidevelopment, Budimex Nieruchomości i Nexity. Portal opisał pokrótce działalność każdej z nich oraz przytoczył najbardziej kluczowe informacje.

Wybór dewelopera

Przy wyborze dewelopera poza opisanymi już wcześniej metodami zachęcamy też do weryfikacji, czy dana firma przynależy do organizacji branżowych bądź czy posiada prestiżowe wyróżnienia (nagrody, certyfikaty). Przykładowo przynależność do Polskiego Związku Firm Deweloperskich świadczy o tym, że spółka jest rzetelna, wiarygodna oraz godna zaufania. Przechodząc do dalszej analizy, polecamy przyjrzeć się sytuacji finansowej i prawnej danego dewelopera, a także dokumentacji konkretnej inwestycji.

Bez skrupulatnej weryfikacji, która obejmie kompleksowy audyt prawny wraz z zapoznaniem się z draftem umowy deweloperskiej, przyszły nabywca może mieć spore kłopoty.

Oceń artykuł:

Ranking deweloperów Warszawa | 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 6 opinii.