Czy warto sprawdzić dom przed kupnem

Sprawdzenie domu przed kupnem | zadzwoń 886 070 575

zdjęcie do W poniższym artykule ✓ podpowiadamy, ➡️ jak sprawdzić stan techniczny domu przed zakupem.➡️

W poniższym artykule wyjaśniamy, co powinniśmy sprawdzić w domu przed jego kupnem.

Jeśli w najbliższym czasie chcesz nabyć dom na własność, musisz wiedzieć na co zwracać uwagę, aby nie popełnić błędu przy podejmowaniu decyzji. Jak wykonać oględziny lokalu, aby wiedzieć, że to najlepsza opcja?

Sprawdzenie nieruchomości przed kupnem

Pierwsza kwestia, którą musisz dokładnie przeanalizować podczas zakupu nieruchomości, to jej stan prawny. Najważniejszy dokument to księga wieczysta. Zagłębienie się w jej treść pozwoli Ci nie tylko sprawdzić dane właściciela domu czy metraż, ale także dowiesz się wszystkiego na temat ewentualnych zadłużeń czy umów, np. dożywocia lub służebności.

Nieszczelna kabina prysznicowa
Bardzo istotne jest także, aby właściciel przedstawił Ci zaświadczenie o zameldowaniu. Nieruchomość, którą kupujesz musi być wolna od jakichkolwiek zameldowanych osób. W innym wypadku może okazać się, że kiedyś pod Twoimi drzwiami pojawi się niechciany lokator. 

Co sprawdzić przed kupnem domu?

Wnętrze domu to ta część, którą zwykle kupujący oglądają w pierwszej kolejności. Pamiętaj jednak, że wykończenie wnętrz, ilość kondygnacji czy rozkład pomieszczeń to ważne kwestie, ale nie najważniejsze. Zawsze można postawić dodatkowe ścianki działowe czy przemalować ściany, oczywiście o ile budżet pozwala Ci na remont. Warto więc na początku zwrócić uwagę na ściany i podłogi. Jeśli zauważasz odpadające płytki, wybrzuszone panele czy nieprzyjemnie pachnącą wykładzinę, to zdecydowanie jest to zły znak, mogący świadczyć np. o wilgoci. Jeżeli chodzi o ściany i sufit, musisz zwrócić uwagę na ewentualne ślady po zalaniach, pęknięciach czy zagrzybieniu. Oprócz tego niezwykle ważne jest przejrzenie instalacji. Musisz mieć pewność, że wszystkie z nich, czyli gazowa, wentylacyjna, grzewcza, elektryczna i wodno-kanalizacyjna, są w dobrym stanie, ponieważ będzie mieć to wpływ na Twój komfort, bezpieczeństwo i stan portfela. 

Zewnętrze domu – na co zwrócić uwagę przed kupnem?

Jeśli chodzi o zewnętrzną część domu, to na początek oceń stan działki. Szczególnie istotne kwestie do sprawdzenia to, czy teren nie jest zalewowy, czy ziemia nie usuwa się spod nóg, czy fundamenty są stabilne oraz czy korzenie posadzonych roślin nie naruszają konstrukcji domu. Później czas przeanalizować kondycję elewacji oraz fundamentów. Obejdź nieruchomość i dokładnie sprawdź wszystkie pęknięcia i rysy. Czasami są one wyłącznie problemem estetycznym, ale nierzadko zdarza się, że świadczą o znacznie większych kłopotach, np. z konstrukcją całego budynku. Niezbędna jest także ocena dachu, systemu odprowadzania wody i komina. Poza tym zwróć także uwagę na ogólny stan ogrodzenia, bramy czy kostki brukowej, jeśli  znajdują się w okolicy domu.
Jeśli chcesz, aby nasi specjaliści przeprowadzili profesjonalny audyt nieruchomości, który da Ci odpowiedź na wszystkie Twoje pytania, nie zastanawiaj się! Zadzwoń już dziś.Oceń artykuł:

Sprawdzenie domu przed kupnem | zadzwoń 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 10 opinii.
Potrzebujesz odbioru technicznego? ZAREZERWUJ ODBIÓR!

JESTEŚMY CERTYFIKOWANI PRZEZ:

inzynier odbior mieszkania w warszawie
inzynier odbior mieszkania w warszawie

O odbiorach mieszkań i domów

Usługi odbioru mieszkań i domów - dowiedz się więcej

odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Odbiór mieszkania

Podczas odbioru mieszkania weryfikujemy m.in. stan ścian, kąty, wilgotności oraz piony i poziomy. Wszystkie usterki wpisujemy do protokołu odbioru.

ZAREZERWUJ ODBIÓR
odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Odbiór domu

W ramach odbioru domu sprawdzamy m.in. także poddasze, schody, bramę garażową i zagospodarowanie terenu.

ZAREZERWUJ ODBIÓR
odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Termowizja

Przy pomocy kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie zweryfikować m.in. szczelność okien. Jesteśmy wyposażeni w kamery marki Flir.

ZAREZERWUJ ODBIÓR

Znamy normy i przepisy

Sprawdzamy zgodność mieszkania z licznymi normami

PN-ISO 9836:2015
Norma budowlana
Właściwości użytkowe w budownictwie. Określanie wskaźników powierzchniowych i kubaturowych.
PN-B-10110:2005
Norma budowlana
Tynki gipsowe wykonywane mechanicznie. Zasady i wymagania techniczne.
PN-EN ISO 8501-1
Norma budowlana
Wzrokowa ocena czystości powierzchni. Stropy.
PN-70/B-10101
Norma budowlana
Roboty tynkowe. Tynki zwykłe. Wymagania i badania przy odbiorze.
PN-75/B-10121
Norma budowlana
Okładziny z płytek ceramicznych.
PN-B-11206:1996
Norma budowlana
Materiały kamienne. Elementy kamienne. Podokienniki wewnętrzne
PN-EN 1279-1:2018-08
Norma budowlana
Szkło w budownictwie, szyby zespolone. Wymagania ogólne i jakość wizualna.
PN-88/B-10085
Norma budowlana
Stolarka budowlana. Okna i drzwi.