Sprawdzenie stanu technicznego budynku

Sprawdzenie stanu technicznego budynku | zadzwoń 886 070 575

W poniższym artykule wyjaśniamy, jak sprawdzić stan techniczny budynku.

Sprawdzenie stanu technicznego budynku to podstawa podczas zakupu, niezależnie czy decydujesz się na nieruchomość z rynku wtórnego czy pierwotnego. Czasami zdarza się, że sprzedający nie jest świadomy, lub też celowo zataja, jakie wady konstrukcyjne lub inne usterki posiada dom, dlatego to Ty musisz być osobą, która przeanalizuje wszystko krok po kroku. Jak dokonać takiego audytu?

Ocena stanu technicznego na zewnątrz i wewnątrz

Zacznij od audytu zewnętrznego. Tutaj konieczne będzie przeanalizowanie, w jakim stanie jest elewacja, dach, komin, system odprowadzania wody, taras/balony, okna, drzwi, a także sama działka i jej ogrodzenie. Dopiero kiedy będziesz miał pewność, że wszystko na zewnątrz jest w porządku, możesz przejść do wewnątrz.

Brak zamocowania instalacji odgromowej
Sprawdzając stan techniczny budynku, konieczne jest przeanalizowanie kondycji ścian, sufitów i podłóg. Przy ścianach musisz przede wszystkim skupić się na tym, czy nie widzisz żadnych pęknięć, rys lub śladów po zagrzybieniu. Szczególnie ważne jest to w przypadku ścian nośnych, które są podporą całej konstrukcji, więc muszą być one solidne. Odnośnie podłóg konieczne jest zwrócenie uwagi, czy pojawiają się gdzieś odpadające płytki, wybrzuszone panele, „ruchomy parkiet” czy pachnącą wilgocią wykładzina. W przypadku sufitów szukaj śladów po zalaniach. To ważne, ponieważ może być to sygnał, że w budynku są problemy z ogrzewaniem, instalacjami lub przeciekającym dachem. Następnie czas na przejrzenie instalacji. Musisz mieć pewność, że instalacje gazowa, grzewcza, elektryczna, wentylacyjna i wodno-kanalizacyjna są w dobrym stanie. Nieszczelne rury są nie tylko niebezpieczne, ale mogą także powodować podwyższone opłaty, oraz niszczyć wyposażenie wnętrza.

Kontrole stanu technicznego budynku

Obawiasz się, że bez odpowiednich narzędzi i wiedzy nie poradzisz sobie z rzetelną oceną stanu budynku? Masz sporo racji. Samodzielny audyt wymaga znajomości budownictwa i rynku nieruchomości, więc jeśli ich nie posiadasz, lepiej oddaj to zadanie w ręce profesjonalistów. Zlecając nam takie działania, masz pewność, że każdy kąt zostanie dogłębnie sprawdzony. Najważniejsze jest jednak to, że przegląd techniczny wykonają profesjonaliści, posiadający odpowiednie wykształcenie i lata doświadczenia. Do oceny stanu technicznego posłużą się najlepszymi narzędziami, pozwalającymi ocenić, czy konkretne elementy są sprawne. Przykładem są kamery termowizyjne, dzięki którym nasi eksperci są w stanie stwierdzić, m.in. czy z rur grzewczych nie ucieka ciepło.
Chcesz spać spokojnie i nie bać się, że Twoja inwestycja jest nietrafna? Zadbaj o szczegółową ocenę stanu technicznego domu!Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 1 opinii.
Potrzebujesz odbioru technicznego? ZAREZERWUJ ODBIÓR!

JESTEŚMY CERTYFIKOWANI PRZEZ:

inzynier odbior mieszkania w warszawie

inzynier odbior mieszkania w warszawie


O odbiorach mieszkań i domów

Usługi odbioru mieszkań i domów - dowiedz się więcej

odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Odbiór mieszkania

Podczas odbioru mieszkania weryfikujemy m.in. stan ścian, kąty, wilgotności oraz piony i poziomy. Wszystkie usterki wpisujemy do protokołu odbioru.

ZAREZERWUJ ODBIÓR
odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Odbiór domu

W ramach odbioru domu sprawdzamy m.in. także poddasze, schody, bramę garażową i zagospodarowanie terenu.

ZAREZERWUJ ODBIÓR
odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

Termowizja

Przy pomocy kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie zweryfikować m.in. szczelność okien. Jesteśmy wyposażeni w kamery marki Flir.

ZAREZERWUJ ODBIÓR

Znamy normy i przepisy

Sprawdzamy zgodność mieszkania z licznymi normami

PN-ISO 9836:2015
Norma budowlana
Właściwości użytkowe w budownictwie. Określanie wskaźników powierzchniowych i kubaturowych.
PN-B-10110:2005
Norma budowlana
Tynki gipsowe wykonywane mechanicznie. Zasady i wymagania techniczne.
PN-EN ISO 8501-1
Norma budowlana
Wzrokowa ocena czystości powierzchni. Stropy.
PN-70/B-10101
Norma budowlana
Roboty tynkowe. Tynki zwykłe. Wymagania i badania przy odbiorze.
PN-75/B-10121
Norma budowlana
Okładziny z płytek ceramicznych.
PN-B-11206:1996
Norma budowlana
Materiały kamienne. Elementy kamienne. Podokienniki wewnętrzne
PN-EN 1279-1:2018-08
Norma budowlana
Szkło w budownictwie, szyby zespolone. Wymagania ogólne i jakość wizualna.
PN-88/B-10085
Norma budowlana
Stolarka budowlana. Okna i drzwi.